kyk geri ödeme sorusu

Şimdi şu gerizekalı kurumu aradım, benim 5900 lira ödemem var, ben bunu tek seferde ödersem ne kadar indirim alırım diye sorduğumda bana 30 eylül 2012 ye kadar ödersem 5700 lira ödemem gerektiğini söyledi tek seferde.

E dedim indirim falan, bu indirimli fiyatı dedi.

Hesapta bir hata mı var? İnternette, mezuniyetten sonraki sene ödersen %30 indirim, 2 sene sonra ödersen %20 indirim var falan yazıyorlar.

Nasıl iş bu?

bildiğim kadarıyla ana paraya indirim yok, borcun faizi üzerine uyguluyorlar o indirimi.

  • j for jason  (02.12.11 09:36:46)
yani bana bu gerizekalı kurum diyor ki, 1 seferde ödersen sana 200 lira indirim yaparız, öbür türlü 200 lira fazla ver 3 seneye yayarak öde.

4800 liralık borcun geri ödemesini 5932 lira olarak istenmesi de yasal tefeciliktir
  • bonjurkes  (02.12.11 09:38:18)
benim aradaki fark 720 tl... senin neden bu kadar fazla?

  • Angelismeee  (02.12.11 09:44:56)
telefonla nasıl ulaştın yahu. aylardır arıyorum açmıyorlar.

  • fatalstorm  (02.12.11 10:02:47)
faizin üzerinden sanırım o indirim toplam bedelden degil diye biliyorum.

  • exodia  (02.12.11 11:23:33)
O gerizekalı dediğin kurum sana 4 yıl hiç bir bankanın veya kişinin vermeyeceği ölçüde düşük kârla kredi veriyor aydan aya.

Ki verirken kafana silah dayayıp zorla vermiyor koşulları şartları baştan belli.

Birde toplam ödesem Anaparadan %20-30 düşer mi diyorsun, kuruma da geri zekalı diyorsun

akıllı olan bir tek sensin galiba.
  • efrasiyab87  (02.12.11 12:44:30)
kurumun sahibi gelmiş. dağılalım.

  • clones  (02.12.11 13:44:13)
kurumun sahibi gelmiş,

bana hiçbir bankanın vermeyeceği oranlarda kredi veriyor, çünkü o "devlet", ben faizli almak istesem gidip bankadan para alırdım. Devletin sana verdiği paraya 1 milyar gibi manyak bir faiz işletirse (ki işletilecek faiz kesin belli değil, enflasyona göre deniyor) onun devletliği kalmaz.

Sosyal güvence sunan devletlere bak bakalım, sana 3 verdiği parayı 6 olarak istiyor mu? Çoğunda o parayı geri istemiyor, ya da aldığı parayı istiyor.

Tefeciliktir yapılan, kimse kafama silah dayamadı, sana 4 milyar verecem karşılığında 6 milyar isteyecem de demedi
  • bonjurkes  (02.12.11 14:12:29 ~ 14:13:42)