ekran kartı yardım

epox 8krai anakart üzerinde geforce4 titanium 4200 agp 8x ekran kartım vardı. fakat bu ekran kartı nasıl becerdiyse fanını yakmış ve fan şu an dönmüyor, uygun fan da bulamadık.

bu anakartın destekleyebileceği (agp falan daha da ne açıdan uyumsuzluk yaşayabilir bilemiyorum) fallout 3 çıkana kadar işimi görebilecek ucuz ekran kartı alternatifleri arıyorum.bir kaç ay için yani..

önereceğiniz ekran kartları var mıdır? ya da mevcut anakartla sorun yaşamamak için ekran kartında nelere dikkat etmem gerekir?

agp 8x? yakla$ arkada$im... bir kere ati gpu'lu ekran kartlarindan uzak duracaksin. geforce fx 5200'den de uzak dur diyorum. sistemin genel olarak nasil bi$i ve bulabilir misin bilmiyorum ama geforce 6600 gt kesinlikle $u anda uygun bir ekran karti agp8x'ler icin. ayrica bir psu almani gerektirir mi bilemem.

  • katafalk  (12.07.08 12:56:45 ~ 12:57:41)
bak bir 7600 var, fiyati da ragbet olmazsa uygun olacak gibi:

urun.gittigidiyor.com
  • katafalk  (12.07.08 13:03:35)
anakart desteklesin fiyatı ucuz olsun yeter bana, iyisinde kötüsünde değilim yani aslında

  • reeper redeemer  (12.07.08 13:10:20)
o 7600 için 99 ytl diyor, o kadar para verecek olsam doğrudan yeni bilgisayarı toplarım beklemeden.. ben idareten işimi görecek, maksimum 40-50 ytl bişey istiyorum

  • reeper redeemer  (12.07.08 13:13:54)
radeon 9550 var.

  • fuckocalyptica  (12.07.08 14:53:25)
ha o zaman $oyle bi$i onerebilirim. madem ucuz bir $ey istiyorsunuz. gittigidiyor'da 'hemen al' fiyati ile 20-25 ytl'ye fx5200 ve mx440'lar vardi. hemen hemen ayni fiyat oldugu icin o cok kotuledigim fx5200'u mx440'a tercih edebilirsiniz yine de.

urun.gittigidiyor.com

anakart ile sorun ya$amamak icin ozellikle bu agp'lerde agp4x-8x ayrimi vardi. onda sorun olurdu onceden. sizinki nasil olsa 8x imi$. sorun ya$ayacaginizi sanmiyorum. bir de benim kullandigim 2 adet fx5200 vardi. birinde bildigimiz fan, digerinde sogutucu. pek anlamam ama sogutucu kullanan kart daha iyi geldi bana gore diyebilirim. bir de marka olarak bu tur du$uk modellerde pek bi$i degi$mese de bilindik markalar daha guvenlidir. sparkle, asus, msi, sapphire bunlar iyi, efendi markalardir. kaliteli ve ucuz olurlar. sapphire'in ucuzlugu konusunda emin degilim :)

verdigim 2 linkteki kartlar iyi gibi gozukuyor.
  • katafalk  (12.07.08 18:04:14 ~ 15.07.08 12:29:07)