cinsi ne! sokak köpeği :D

arkadaşlar yazın ölmek üzereyken buldum köpeği sahiplendim yavruyken şimdi çok iyi durumda aşıları filan yapıldı iyide bakıyorum fakat gelin görün ki kızışma dönemi geldi ve yavrulaması hiçte hoş olmayacak bakamam o kadarına zaten bunla zor baş ediyorum! kısırlaştırma nasıl bir işlem ve belediye bu hizmeti ücretsiz veriyor dediler doğruluğu var mı bunun ?

hani belediyeye bağlıysanız oraya götürmeniz lazım. bunun dışında sokak köpeği olduğu için sadece ameliyat masrafı alan veterinerler de oluyor.

erkekse 1-2 günde, dişiyse 3-4 günde iyileşir.
çok basit bir işlemdir.
dediğim kadar sürelerde biraz belki keyifsiz olabilir, onun dışında hiçbir sıkıntısı, ağrısı, sızısı olmaz. korkulacak bir şey değil.

eğer belediyeye yaptıracaksanız, mutlaka ilgilenin, yani mümkünse ameliyat sırasında bekleyin orada. çünkü bazı belediyeler baştansavma iş yapabiliyorlar. iyice sorun soruşturun. eğer içinize sinmiyorsa ben de yardımcı olabilirim.

bir sorun çıkarsa bana bulunduğunuz şehirle ilgili verebilirsiniz.
sizin için uygun ve doğru düzgün bir veteriner bulabilirim.
başka sorularınız olursa onları da memnuniyetle cevaplarım.
şimdiden geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (01.12.11 15:22:53)
teşekkür ederim cevabın için ''blatta hiberna'' istanbul eyüp'teyim ben bir bakayım yarın belediyenin bu hizmeti veren birimine (barınak filan sanırım) içime sinmezse sağlıklı olmayacağını düşünürsem yardımın çok iyi olur

  • gündüz m  (01.12.11 22:11:45)
Yazık hayvana çok etkilendim

  • Neden Jon Soylesene Neden  (11.04.12 02:16:22)