hızlı tren - mide bulantısı

a dostlar,

önceki gün hızlı trene 1.5 yıl aradan sonra ikinci binişimdi. ilki gezme tozma amaçlı, bu seferki taze taşınmış ve sık sık gidip görmek isteyeceğim sevdiceemi görmek üzere. dolayısıyla önümüzdeki çok da kısa olmayan bir süre hızlı trene işim düşecek gibi.

amma lakin ki, ilk binişimde o günkü halime yormuş olsam da, bu sefer de yine midem acayip bulandı. indikten sonra bir yarım saat daha devam etti azalarak, ve kesildi. bugüne kadar binmediğim toplu taşıma aracı kalmadı (otobüs, yavaş tren, dolmuş, minibüs, troleybüs, uçak, vapur, feribot, tramvay falan filan) ve hiçbirinde böyle bir sıkıntı yaşamadım. tutmaz yani başkaları, umrumda olmaz. yerim içerim, uyurum uyanırım okurum yazarım...

sorum şu ki, hızlı trenin kendisinde mide bulantısı yaptığı başka insanlar da var mıdır? veya bunun olmaması için önerisi olan? otobüs daha ucuz olsa da 2 katı sürede gittiği ve geldiği için çok tercih etmek istemiyorum, ama böyle giderse bi' yolculuğu daha kusmadan tamamlayabilir miyim onu da kestiremiyorum.

trenin hızı üzerine çok düşünmeyin, dışarıyı çok fazla izlemeyin yahut uzaklardaki konumları izleyin. mideyi dizginlemek için ilaçlar var sanırım, olmadı onlara yönelebilirsiniz.

ilk yolculuğumda benim de midem bulanmıştı, geçti.
  • cro magnon  (01.12.11 00:27:41)
max 250km/sa olmasına rağmen konforu düşük bir sistem demekki. fransada 574km/sa hızlı tren var yinede içeridekiler iplemiyor
www.youtube.com
  • neysene  (01.12.11 01:00:54)
bende daha yeni indim sayılır. Nedense bugün daha fazla bulandı. Sevdiceği görme heyecanı da etkiyi artırmış olabilir.

  • hoot  (01.12.11 01:01:07)
40 hafta sonu cuma gidiş-pazar dönüş hızlı treni kullandım, beni deli gibi otobüs ve deniz taşıtı tutmasına rağmen (1 kere de uçak tutmuştu) hızlı trenle ilgli bir sorun yaşamadım. dışarıyı seyretmek yerine, gözlerinizi kapatıp dinlenmeye çalışın. daha az rahatsız olursunuz, imkanınız varsa müzik dinleyin, aklınızı dağıtır, midenize odaklanmanızı önler...

  • balik kraker  (01.12.11 08:08:34)