ubuntu olmazsa olmaz programlar

www.eksiduyuru.com şu duyurudan sonra artık tamamen ubuntuya geçtim

olmazsa olmaz programlarınızı yazarsanız sevinirim

torrent: deluge,
internet: firefox,
film izlemek, müzik dinlemek için: vlc,
  • inheritance  (30.11.11 10:50:47)
"ubuntu restricted extras" -> java, flash, mpeg filan ne gerekiyorsa yüklüyor, uğraşmıyorsun.

"compiz config settings manager" -> çok daha detaylı ve olmazla olmaz bir "denetim masası" gibi düşün.

chromium -> firefox iyidir ama bir alternatif browser her zaman bulunsun kenarda.

libre office için "zemberek" türkçe dil desteği (spellchecker için)

goldendict -> çok iyi bir sözlük arayüzü.
  • in memory of botvinnik  (30.11.11 11:03:28)
microsoft fontlarının paketi: msttcorefonts

  • sahtepetrucci  (30.11.11 12:40:30)
doctus.org
burası işine yarar. bazı maddeler eskise de.

  • hoot  (30.11.11 15:25:10)