OKS Birincileri

263 tane bütün soruları dogru cevablayan oldugu söyleniyor buna rağmen 97 tane birinci var o nası iş birader butun soruları dogru cevablayınca alınan puan herkes icin aynı değil aobp tarzı bir uygulama mı geldi niye 263 kişi de birinci değil bi söyleyin gozunuzu seveyim...

evet yanlış hatırlamıyorsam okul ortalaması önemli.

  • likeinme  (11.07.08 18:19:30)
tamamen eski öss bilgilerime dayanarak cevaplıyorum o yüzden bazı kısımları atmasyon olabilir baştan uyarayım...
puan hesaplanırken hangi tür okuldan geldigi (özel,anadolu lisesi,devlet vb.) , not ortalaması(oks de varmı tam bilmiyorum) felan gibi bir sürü şey işin içine katılıyo ve gündüz eğitim veren devlet okulu çıkışlı sosyal birincisi diye abidik tanımlr çıkıyo ortaya yani o birincilerin bir kısmı birinciliği paylaşırken büyük bir kısmıda farklı klansmanlarda birinci oluyürler.
hatta bizim zamanımızda çok dalga geçerdik dersanenin biri 2003 yılı 3 birinci 4 ikinci 6 üçüncü bizim dersanemizden çıktı diye reklam yapmışlardı da epeybi dalga geçtikten sonra ögrenmiştik işin aslını
  • elanesse  (11.07.08 18:20:41)
tv'de haberlerde aynı senin sorunu sorup cevabını da okul puanları olarak verdiler bugün. uzun süredir orta öğretimle alakam yok ama sanırım lise girişinde de okul puanı sağlam yer kazanmış.

  • whoosie  (11.07.08 22:38:46)