yine bir laptop sorusu

autocad ve photoshop gibi programları rahatlıkla çalıştırabilen, hızlı, sims 3'ü de rahat oynayabileceğim bir laptop arıyorum,pili de iyi olsa çok da iyi olur.

1)ne alınmalı sizce?
2)neden o, diğerleri değil?
3)kullanıyor musunuz?
4)eklemek istedikleriniz?

ekran kartı en az 512 mb olan, i5 ya da i7 işlemcisi olan ve en az 3 gb ram'i olan tüm modeller sana uyar. marka sorarsan dell ya da lenovo.

  • cnzdmr  (25.11.11 13:23:46)
zamanında (1.5 yıl önce) sony vaio vpc f11m1e aldım. i5 2.4 gh işlemci, 4gb ram, 500 gb hdd, 1 gb ekran kartı var. 2400'e almıştım zamanında, ama hiç bir sorun çıkarmadı.
autocad, photoshop vs. bir sürü 3 boyutlu modelleme programı dahil rahatça çalıştırıyor. sims 3 rahatlıkla oynanıyor. ama eğer bundan fazlasını yapıp aynı anda hem render alsın hem oyun oynayayım dersen biraz zorlar tabii.
stüdyo zamanında arkadaşlarım bilgisayarında alamadıkları renderları bana getirirlerdi.
ama ben olsam, şimdi bilgisayar alacak olsam en az 6gb ram, en az i7 işlemci ve yine en az 1gb ekran kartı olanı alırım. sony dışında marka yorumu yapamıyorum.
  • lori  (25.11.11 13:31:06)
  • partizan  (25.11.11 15:13:41)