iş görüşmesine 25 dk geç kalmak

evet bu öküzlüğü bugun yaptım ben, 1kmlik bi çemberde dönduk durduk, gittiğimde nerdeyse yarım saat geç kalmıştım, hatta 5dk öncesinde aramıslar duymamısım. söyledim ik'cı hatun da olur öyle ya herkes karıstırıyor, cidden önemli değil falan dedi ama ben taktım kafaya. fena da geçmedi görüşme, bu mal yarım saat geç kaldı diye elerler mi beni?

Hayır, elemezler.

  • lebanon  (23.11.11 20:51:17)
mülakat başlamadan bi eksi puan alırsın ama mülakattaki tutumuna göre ki iyi geçtiğini söylüyorsun etkilemez.

  • error522  (23.11.11 20:52:58)
herkes karıştırıyor dediğine göre net bir adresleri yok. elemezler bence de.

  • pelinn.  (23.11.11 20:53:06)
yani hoş değil ama yapacak bişi de yok şu an. sülüman'ı seyret kafanı dağıt!

  • terp  (23.11.11 20:53:49)
Şirketin ciddiyetine göre önemli bir şey geç kalıp kalmamanız. Kurumsal bir şirketse eğer %90 elenme sebebidir.

edit: Umarım elenmezsin, üstelik iyi geçtiğini belirtmişsin. Hali hazırda iş arayan biri olarak ne kadar zor bir süreç olduğunu farketmiş bulunuyorum çünkü.
  • skywalkeremre  (23.11.11 20:53:57 ~ 20:56:30)
fazlasıyla kurumsal biyer ama yerleri yeni, bi de ters biyerde. bilemedim

  • art vandaley  (23.11.11 20:55:02)
adreste tuhaflık varsa olabilir de, ben şahsen yarım saat geç gelen birini elerdim. bir de şu var, senin dışında bir bekleyen vardır senden önce onu almışlardır belki, böylece kaynayıp gidersin.

  • african rain  (23.11.11 20:56:05)
adresleri yeniyse ve ters bi noktadaysa bu onların öküzlüğü senin değil. üsteleme.

  • Rawkon  (23.11.11 20:57:27)
keşke arayıp geç kalacağını bildirseydin ama sırf geç kalma yüzünden elemezler merak etme;)

  • yazbitmesinsipidikterlikdolabagirmesin  (23.11.11 20:59:08)
insan sarrafı bir ik'cı ise sorularıyla umarsız, dikkatsiz, tembel biri olup olmadığının farkına verir. eğer insanlık hali bir geç kalmaysa korkma. ama her yere geç kalıyorsan şansına küs.

  • kocayusuf  (23.11.11 20:59:20)
elenebilirsiniz. diğer adayların durumuna bağlı. nezaketen geçiştirmiştir ik'ci hatun. zaten mülakat önemli birşey olduğu için en az 1 saat geç kalma payı koymanız gerekiyor. geç kalmadan önce de bulamadıysanız arayıp söylemeniz gerekir.

  • ermanen  (23.11.11 21:04:54)
eski çalıştığım kurumsal şirketimde 5 dakikadan fazla geç kalan kişileri görüşmeye bile almazlardı, seni görüşmeye aldıklarına göre 1-0 yenik başlayıp sonra durumu toparlamana fırsat tanımışlar demektir, iyi de geçti diyorsun, çok takılma derim.

  • mocha  (23.11.11 21:07:39)
ik'cı hatun profesyonel yalancı değilse sorun olmaz gibi, cidden önemli değil falan dedi 1kaç kez. bi ayrıntıyı daha hatırladım ben girdikten saniyeler sonra kahveleri geldi:)

  • art vandaley  (23.11.11 21:07:58 ~ 21:08:30)
geç kalacaksınız da haber vermeniz gerekirdi. çok büyük eksi puandır bizde mesela. bilginiz olsun.

  • sijwocaq  (23.11.11 21:19:37)
elemezler. oraya gittiğindeki söyleyişindeki samimiyet önemli. çok baştan savma durumda idiysen kötü tabi. ama burada söyleyecek kadar endişelendiysen dert etme. o yüzüne de yansımıştır.

  • ben smyrna  (23.11.11 21:23:27)
ik'ciler profesyonel yalancı bir kere. tabi genellemeyelim. dürüst de olabilir. "hayır elemez" diyenler de nasıl emin olabiliyor, bu soruya kesin bir cevap verilemez ki. ya elenecekseniz ya da elenmeyeceksiniz işte. iyi geçen mülakat illa sizi alacağız da demek değil yani, elenmeseniz de işe almayabilirler. sonuçta cevabı bekleyeceksiniz. ama belli bir süre sonra durumu sormakta da fayda var. umarım alırlar yani başka da birşey demeyim.

  • ermanen  (23.11.11 21:55:52)
@ermanen, haklısın valla. aslında biraz daha çakal olsam durumu daha iyi kıvırabilirdim. zira ana merkezden bilgilendirme maili atacaklardı atmadılar, o yuzden goruseceğim insanın telefonu da yoktu.

  • art vandaley  (23.11.11 22:04:21)