Ogrenci kredisi (veya basbakanlik bursu) alanlar... bugun yatti mi para?

bugun ayin 7si, yatmasi gerekiyor. bakamadim bankaya
ama #13597876 nolu entryde yatmadigi yazmis.

nedir durum?
cok onemli..

abi benim yatmi$ sanirim. yemek sipari$i verdim bu ak$am, karttan cektirdim parayi, sorun cikmadi.

  • sourlemonade  (08.07.08 00:00:13)
bi kac kisi daha onaylarsa super olurdu.

  • la traviata  (08.07.08 00:31:08)
arkadasa sordum ogrenım yatmıs..

  • isott  (08.07.08 00:40:22)
bugün yolda yürürken "yahu bursum yatmamış" diyen birini duyduğumu belirteyim. bizim yattı bugün.

  • infernal majesty  (08.07.08 00:46:50)
yattı benim.

  • s e ff a f  (08.07.08 01:11:09)
yazın da veriliyo muydu burslar yahu?

  • kurremkarmerruk  (08.07.08 01:34:34)
ogrenim kredisi yatiyor fakat burs ne durumda bilmiyorum ben.

  • sourlemonade  (08.07.08 01:35:57)
başbakanlık bursu aldığınız ilk yılsa yazın da yatıyor ancak bildiğim kadarıyla daha sonraki yıllarda en son haziran ayında yatırılıyor.yatmamış olması lazım ilk yılınız değilse.

  • eftimia  (08.07.08 03:04:32)
kyk'ı aramanızı tavsiye ederim hemen. bursunuz krediye dönüşmüş olabilir başarısızlık durumu varsa.

  • sijwocaq  (08.07.08 11:21:19)
(bkz: #13600812)

yaz aylarında burs ödemesi kaldırılmış ne yazık ki
  • sijwocaq  (08.07.08 14:11:36)
bursun yaz aylarında kaldırıldığına dair kyk'nın sitesinde resmi bi açıklama bulamadım. ayrıca benim ve arkadaşımın bursları yatmış vaziyette.

  • cruor  (08.07.08 14:30:37)
*****
arkadaslar az once bankadan geldim.
maalesef dogrymus, yaz ayinda yatmiyo.
sifir idi kartimdaki para.

ogrenim kredisini bilmiyorum ama basbakanlik bursu maalesef temmuz agustos yok.
*****

bir de, anladigim kadariyla icimizden bazi arkadaslar ogrenim kredisi almakta fakat burs aldigini sanmakta (geri odeme yapmayacaklarini sanmakta yani)

o yuzden onlari soyle alalim ve ne kadar borclari olduklarini ogrensinler
www.kyk.gov.tr
  • la traviata  (08.07.08 17:08:02 ~ 17:16:06)
ben konuşulanlara veya söylenenlere bakmadan gidip bankaya bakmanızı öneririm. bazı üniversiteler değişik isimlerle burslar veriyor fakat kyk'ya gittiğiniz zaman size "kyk bursu" verdiklerini görüyorsunuz. isimler değişebiliyor. ben rektörlük bursu adı altında burs alıyordum. almaya başladıktan sonraki ilk dönem ortalamam 2.00'ın altına düştüğünden bursu almaya devam edip edemeyeceğimi öğrenmek için yazın başında öğrenci işlerine ve kyk'ya sordum. hepsi farklı cevaplar verdi. ertesi sene ocak ayında yani geçtiğimiz ocak ayında eve bir mektup geldi ve bursumun not ortalamam nedeniyle krediye dönüştürüldüğünü ve alabileceğimi söylüyordu. toplam 1380 ytl aldım ama söz konusu yazı abartısız aç geçirmiştim. yok ben toplu para almak istiyorum diyorsanız gidip sormayın ama şu an ihtiyacınız varsa gidip bankaya bakmanın faydası var.

  • uckac  (10.07.08 02:39:26)