[]

Bedelli askerler?

Mehmet Beylere de bu 20 liralik er maasi veriliyor mu diye cok merak ediyorum...
 
fiilen askerlik yapmayacaklar ki maaş verilsin. parayı verip tezkereyi alacaklar.


  • kibritsuyu  (22.11.11 15:44:30) 
soru güzel - zekice.

www.mevzuat.adalet.gov.tr


demiş ki:

Er: İhtiyaçları Devlet tarafından deruhte ve temin olunan rütbesiz askeri,

Erbaş: İhtiyaçları Devlet tarafından deruhte ve temin olunan onbaşı ve çavuş rütbelerini haiz askeri.

---

adam bedelli ama sonuçta er mi? er. almalı o parayı.
  • 29ekim2011  (22.11.11 16:11:33) 
soru güzel ya da zekice değil, çünkü bedelliler 21 günlük eğitimi dahi görmeyecekler. Yani askeri çatı altında bir gece dahi barınmayacaklar.


  • bitter cikolata  (22.11.11 16:37:09) 
e herhalde bu bedelliden bahsetmiyoruz.

ne demiş kanun:

"Er: İhtiyaçları Devlet tarafından deruhte ve temin olunan rütbesiz asker"

adamın ihtiyacı yok ki. eskileri sormuş.
  • 29ekim2011  (22.11.11 18:21:52 ~ 19:01:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.