Saç dökülmesi

Şekil 1a da görüldüğü üzere fotoğraf benim olmasa da saçlar benim saçlarıma oldukça benziyor ve malumunuz saçlar şekildeki gibi yanlardan açıldı. Ailede saç dökülmesi yaşayan yok, muhtemelen sebebi 6-7 sene önce saçlarımı uzatmaya kalktıktan sonra uzadığı için dökülmeye başlaması ve üniversitede sinir stres halleri.

Saçlarım bu şekilde olduğu için saçlarımı ortalama 3 numaraya kestirip makinayla öyle geziyorum, bir nevi asker traşı, saçlar kısayken hoş gözüküyor ama uzamaya başlayınca saçlar öne doğru yatıyor ve boktan bir görüntü oluşuyor, yani 3 haftada bir saçları makina ile kısalttırıyorum.

Teknolojinin bu konuda geldiği noktayı bilmiyorum ama saçlarımın yanlarındaki açıklıkları kapatabilecek saçların tekrar nasıl çıkacağını merak ediyorum. Şampuanmış, ampulmüş, vitaminmiş hepsi olabilir, fakat bu konuda 2 sorum var.

1-) Hangi ürünü kullanmalı, bir sürü var ?

2-) Bu saçlar çıksın diye kullanıcam ama sürekli kullanmak mı gerekiyor, yoksa şampuanı bıraktığın an saçlar da geri dökülecek mi.

Bi arkadaşım ampülde vitaminli bişeyler kullanmıştı ama şu saatte soramadım.

edit : kurbağayı düzelttim

1- ) bioxin kullanıyorum ben. baya azalttı dökülmeyi, kalanları da güçlendirdi hatta yeni saçlar bile çıktı.

2- ) sürekli kullanmana gerek yok.
  • fakyoras  (20.11.11 22:28:01)
bioxcin bende de anormal işe yaradı.

çok faydasını gördüm.
  • expansion pack  (20.11.11 22:33:18)
dökülen saç bir daha çıkmaz, minoxidil vs. sadece geciktirir döküleceğin dna de yazıyorsa da dökülür.

kafayı takıp paranızı çöpe atmayın, herkes şu ilaç bu sprey filan der tamamen palavra...

dermatolog arkadasım soylemisti banada.
  • kulustur  (20.11.11 22:46:26)
Bepanthene ampülden bahsediyorsun sen :) Sanırım onu badem yağı ile karıştırıyorlar. Tam bilmiyorum ama bahsettiğin bu.

  • hnoss  (20.11.11 23:30:51 ~ 23:32:04)
minoxdil, bioxin gibi bir sürü ilacı/spreyi kullandım ben. aralarında bir tek minoxidil faydalı oldu. o da saçın dökülmesini inanılmaz yavaşlattı zaten yenisini çıkartmıyor. özünde revingen mi ne öyle bi şampuan var o da benim işimi görüyor tek başına. şampuanı kullanmadığım dönemlere göre çok az dökülüyor.

  • phoera  (21.11.11 03:27:08)
  • primarymaster  (21.11.11 07:59:32)
ektireceksin hacı başka yolu yok.
dayımdan iliyorum,
denemediği ilaç yöntem kalmadı,
şimdi saç ektiriyor.
senin saçlara benzer durumda onun saçlar,
beşiktaşta bir yere gidiyor 2200 tl verecekmiş.
  • seyduna6687  (21.11.11 12:28:11)