Ses Yalıtımı

Selamlar, ev içinde kapı boşluğuna alçıpan duvar yapılarak ses yalıtımı sağlamak için malzeme olarak ne kullanılmalıdır?(Taşyünü, strafor ...) Fikir sahibi olan var mı?

Yan komşunun gürültüsünü kesmek için taşyünü yaptırmıştım. Çok da memnun kalmadım. Gene de ses geliyordu yani.

  • eteria  (20.11.11 10:20:45)
Bizim amacımız çok yüksek sesleri izole etmek değil iki oda arasındaki konuşma sesi ya da hafif şiddetli müzik sesi gibi sesleri izole etmek. Normal duvara yakın bir şey olsa kafi. Her usta farklı madde önerdi. Sizin taşyünü kullandığınızda yan komşudan gelen çılgın sesler mi yoksa normalde geçmeyecek sesler mi ?

  • hottamale  (20.11.11 10:55:44)
iki oda arasına duvar yaptırıyor ve ses geçişini engellemek istiyorsanız, alçıpan/taşyünü/alçıpan kombinasyonu basit ve kullanışlıdır. ses geçişini daha çok azaltmak istiyorsanız, alçıpanı çift kat kullanmanızı öneririm, içindeki malzemeye alternatif aramaktan çok. daha detaylı bilgi ihtiyacınız olursa sorabilirsiniz.

  • s e  (20.11.11 12:26:05)
Yatak odası, yan komşunun salonu ile bitişikti ve komşularımız yükseks sesle TV izlemek, misafir ağırlamak, kavga etmek vb eylemleri gerçekleştiriyordu. Amaç bu sesleri kesmekti ama deneyim çok da başarılı olmadı dediğim gibi.

  • eteria  (20.11.11 13:36:07)