aöf kayıt

Ben geçen sene aöf'e kaydoldum ama finallere girmedim kaldım tüm derslerden ve vazgeçtim devam etmeyeceğim. Kaydımı sildirmek zorunda mıyım öyle kalsa bana ne zararı olur?

sildirmelisin.

  • çılgındünya  (18.11.11 19:56:45)
sildirmek gibi bir zorunluluğunuz yok. hatta isterseniz ileriki senelerde (şu andaki mevzuat değişmezse) kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  • demcan  (18.11.11 19:59:11 ~ 20:00:02)
2 farklı cevap olunca böyle kafam karışıyor iste hanginiz doğru söylüyorsunuz? :)

  • ceska  (18.11.11 21:20:51)
Demcan +1

  • winstoncash  (18.11.11 21:38:21)
zaten kimseye inanmayın, gidip kılavuzu kendiniz inceleyin.

www.anadolu.edu.tr

"VI. EĞİTİM-ÖĞRETİM HAKLARI
1. Öğretim Süresi

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri öğren-cileri, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere önlisans için dört, lisans için yedi yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanırlar. Kayıt yeni-letmedikleri öğretim yılları dört veya yedi yıllık öğretim süresi hesabına katılır. Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 16. maddesinde yapılan değişiklik nedeniyle 2009-2010 ve 2010-2011 öğretim yıllarında kaydını yeniletmeyen öğren-cilerin kayıt yeniletmedikleri bu yıllar toplam öğretim süresi hesabına katılmayacaktır.
Lisansta yedinci yılını, önlisansta dördüncü yılını dolduran öğrencilerin öğretim süreleri, öğretim yılının tamamlanmasıyla bitecektir. Öğretim yılının tamamlanmasından sonra bu öğrencilere öğretim süreleri dolduğundan sı-navlar hariç öğrencilik hizmeti verilmeyecektir."

yani kaydınızdan 7 sene sonraya kadar hem okuyup hem öğrencilik haklarından yararlanabiliyorsunuz. sonrasında ise sadece sınavlara girme hakkınız oluyor, diğer öğrenci haklarınızı kullanamıyorsunuz. ama kaydınızı silmenize gerek yok.

"Öğrenciler kayıt yeniletmedikleri öğretim yılında öğrencilik haklarından yararlana-mazlar ve sınavlara katılamazlar."

kayıt olmayarak kaybettiğiniz tek hakkınız bu.
  • demcan  (18.11.11 21:45:42)
peki madem böyle bir zorunluluk yok insanlar niye üstüne para verip kayıt sildiriyorlar?

  • ceska  (19.11.11 02:59:37)
belki başka bir üniversiteye kaydolacaktırlar. eğer "ikinci üniversite" olarak aöf'ye gitmiyorlarsa, önce oradan kayıtlarını alıp sonra yeni üniversiteye başvurmaları gerekmekte.

  • demcan  (19.11.11 09:20:26)