html, js falan final

mesela;
Tüm Müşterilerimizin ve yerel halkın memnuniyetini sağlamak
Yasal ve mevzuat şartlarına uymak
Entegre Yönetim Sisteminin şartlarına uymak ve bu sistemleri sürekli iyileştirmek

gibi üç ana başlığımız var. bunlardan birine tıklayınca altında ona ait bir parağraf çıkacak. böyle basit ve kolay bir kod arıyorum. yardımcı olursanırz sevinirim.

<html>
<head>
<style type="text/css">
a{display:block;}
</style>
<script language=javascript type='text/javascript'>
function gostergizle(isim)
{
var div = document.getElementById(isim);
if(div.style.display == 'none')
{ div.style.display = 'block';}
else{ div.style.display = 'none';}
}
</script>
</head>

<body>
<a href="#" onclick="gostergizle('Memnuniyet')">Tüm Müşterilerimizin ve yerel halkın memnuniyetini sağlamak</a>
<div id="Memnuniyet" style="display:none">eheh</div>
<a href="#" onclick="gostergizle('Yasal')">Yasal ve mevzuat şartlarına uymak</a>
<div id="Yasal" style="display:none">eheh</div>
<a href="#" onclick="gostergizle('YonetimSartlari')">Entegre Yönetim Sisteminin şartlarına uymak ve bu sistemleri sürekli iyileştirmek</a>
<div id="YonetimSartlari" style="display:none">eheh</div>
</body>
</html>
  • yuto  (18.11.11 13:12:34 ~ 13:21:49)
(: teşekkür ederim yuto istediğim tam buydu. gerçi bazıları böyle yavaş yavaş açılıyodu falan ama olsun bunu kullanırım ben. çok sağol.

  • goddar  (18.11.11 13:30:22)
eğer google'da aradığımda çıkan site üzerinde çalışıyorsanız, gördüğüm kadarıyla sitede jquery kullanılıyor, @yuto'nun verdiği fonksiyonda ufak bir değişiklikle istediğiniz şeyi yapabilirsiniz.

function gostergizle(isim)
{
$("#"+isim).toggle("slow");
}

örnek,
dl.dropbox.com
  • ocanal  (18.11.11 13:43:26)
hayır o sitede çalışmıyorum(: örnek olması açısından vermiştim. ben basit bir html içerisinde kullanacağım. verdiğinizi yuto nun verdikleriyle nasıl birleştirmem gerek. yani çalışır mı?

  • goddar  (18.11.11 13:45:28)
ekstra'dan sadece yukarıdaki <head> tag'ları arasına

<script type="text/javascript" src="ajax.googleapis.com"></script>
bunu eklemeniz gerekiyor (duyuru da link kısalıyor bu arada).

aslında verdiğim örnekteki sayfaya gidip sağ tık- sayfa kaynağını göster veya ctrl+u yaparsanız kodlar karşınıza çıkacaktır.
  • ocanal  (18.11.11 13:54:52)
şöyle olcak bu durumda:
<html>
<head>
<style type="text/css">
a{display:block;}
</style>
<script type="text/javascript" src="ajax.googleapis.com"></script>
<script language=javascript type='text/javascript'>
function gostergizle(isim)
{
var div = document.getElementById(isim);
/*if(div.style.display == 'none')
{ div.style.display = 'block';}
else{ div.style.display = 'none';}*/
$("#"+isim).toggle("slow");
}
</script>
</head>

<body>
<a href="#" onclick="gostergizle('Memnuniyet')">Tüm Müşterilerimizin ve yerel halkın memnuniyetini sağlamak</a>
<div id="Memnuniyet" style="display:none">eheh</div>
<a href="#" onclick="gostergizle('Yasal')">Yasal ve mevzuat şartlarına uymak</a>
<div id="Yasal" style="display:none">eheh</div>
<a href="#" onclick="gostergizle('YonetimSartlari')">Entegre Yönetim Sisteminin şartlarına uymak ve bu sistemleri sürekli iyileştirmek</a>
<div id="YonetimSartlari" style="display:none">eheh</div>
</body>
</html>
  • yuto  (18.11.11 14:01:54)