xbox 360 4GB vs ps3 160 gb

Arkadaslar dil kursu icin Amerika'dayim. Haftaya black friday denen olay var. ps3'u 200 dolara xbox'i da 100 dolara alma sansim var. xbox mi alayim bi akil verin? ikisi de ayni fiyat olsaydi hangisi al derdiniz? ps da 2 tane de otun var ama cocuk oyunu gibi duruyor. Little Big Planet 2 Special Edition, Rachet & Clank: All 4 One + PlayStation Plus 30-day membership

ya da su sayfadilerden hangisine saldirayim?

www.bestbuy.com
  • tiny toon  (17.11.11 02:58:25)
playstation ve xbox aynı segmentte ürünler değil.
playstation bir üst klasmanda, daha az parası olanlar da konsol alabilsin ve rakiplere kaymasın diye de xbox piyasaya çıkarılmış.
fakat xbox kullanan arkadaşlarım da memnunlar konsoldan. muhtemelen ben de bu ikisinden birini alacak olsam xbox alırdım.
  • kayranin kedisi  (17.11.11 03:19:37)
1 milyonuncu kez PS3. Her şeyden önce xbox ta online oynamak için aylık para veriyorsun ki bu çok saçma.

  • skywalkeremre  (17.11.11 04:36:33)
PlayStation 3 !!!

  • Canawar  (17.11.11 04:39:19)
ps3 alınmaz xbox 360 slim alınır. bir de jtag attırılır bütün oyunlar bedava yıllarca takılırsın. ps3 alırsan gidip bir oyunu ezberlemiş olarak takılırsın.
kısaca hayatın pes2012 ya da fifa2012 gibi bir oyunla geçecekse ps3 senin kalemin.
yok ağa ben milyon tane oyun oynayacağım, daha ergonomik bir gamepad istiyorum, kinect diye şahane birşey varmış onu da istiyorum dersen xbox 360 slim elbette.
bu yazıyı yazan kim: ps3 alıp sonrasında koşarak satan ve sonrasında 2 adet xbox360 almış ve firmware+jtag yaptırmış biridir. şu an hdd den en baba oyunları rahat rahat oynamakta 700 tl'ye aldığı aletin parasını kaç kere çıkarttığını falan hesap etmektedir (muhtemelen 4-5 tur atmıştır parasını çıkarma konusunda).
online oyun konusunu ise takma jtag yaptırınca neler oluyor bir bilsen. (bkz: xlink kai)
  • ozdek  (17.11.11 08:38:35)
orjinal oyun almanızı öneririm.

xbox ve ps3 farketmez. online oyunları oynayabilmek için kesinlikle jailbreak gibi girişimlerde bulunmayın.

Benim terchihim exclusive oyunları nedeniyle PlayStation. God of War, Heavy Rain, Gran Turismo, Little Big Planet, Assassin's Creed ( Exclusive DLC) vs. oyunlar için PS alınır. Belki hiç kullanmayacaksınız ama ucuza bir de blue ray oynatıcı edinmiş oluyorsunuz.
  • fatalstorm  (17.11.11 10:19:47)
olm uncharted diye bir oyun var; sırf o oyun için ps3 alınır.

  • yigitkaraca  (17.11.11 10:31:49)
sırf gears of war serisinde yardırmak içinde olsa xbox alınır. ciddi bi xbox fanıyım öldürseler vazgeçmem.ayrıca kullanılacak en rahat gamepad xbox ınkilerdir heralde.

  • marcusfenix  (17.11.11 10:46:28)
Bir xbox da bana alsanız. TR'ye getirme komisyonu karşılığında tabii...

  • faithless  (17.11.11 11:10:58)
Okulun kutuphanesinde xbox, PS3 oyunlari var. Onlara goz atip sevecegim tarz oyunlar hangisinde fazlaysa ondan almaya kara verdim.

  • tiny toon  (19.11.11 21:08:13)
iki kere xbox alıp sattım

sonuç: pişmanım bu yaz ps3 alıcam orjinal falan parası neyse vericem

ne zaman geliyosun bana da ps3 alsana
  • sedrick sicco  (19.11.11 21:20:34)