peşin para + 3 yıl ücretsiz kiralama yöntemiyle ev satın almak ?

selam, bedeli 65 - 70.000 tl olan ankara çankaya'da iyi bi muhitteki 2+1 evi bu şekilde alma ihtimalimiz doğdu. yani 40-45 bin tl parayı verip maksimum 3 yıl bedelsiz şimdiki ev sahibi orada oturacak, tapu bizde olacak kendileriyle normal kira kontratı imzalayacağız, evin durumu özellikleri hakkında yeterli bilgiyi edindik, tapu dairesinde soruşturduk vs...ev sahibi de biz de maddi sıkıntılardan dolayı anlaşmaya sıcak bakıyoruz, hukuki kısmını da bi avukatla görüştük lakin yine de farklı bi yöntem olduğu için sizlerin de fikrini almak istedim, yorumlarınız nedir olumlu yahut olumsuz?

işin hukuki boyutunu bilmem ama bir sakınca yok gibi, adınıza hayırlı olur umarım, çok iyi yapmışsınız, kredi çektiğinizi yada evi yüksek peşinatla aldıgınızı düşünün, bunlar normal durumda eksiler olurdu ama siz bunlar yerine hazır kiracı bulmuş oluyorsunuz, ve 3 yıllık da sözleşmeniz oluyor, cebinizden para çıkmayacak, bence gayet karlı bir yatırım adınıza...

  • bisanthe  (16.11.11 19:25:57)
tabii bir avukata sormuşsunuz ama aklınızın bir köşesinde bulunsun derim. (bkz: gabin)

  • kakao  (16.11.11 20:09:28)
valla 4 ayak üstüne düşmüşsünüz gibi.

tapu üzerinizde oldukça ve avukat tarafından hazırlanmış bir kira kontratınız olduğu sürece sorun çıkmaz.

(yine de bi profesyonele danışın :) bişe olur benden bilmeyin :D
  • brkylmz  (16.11.11 20:15:32)