ruhsat rehin kaldırma işlemi

günaydın duyuru insanları

yarın emniyete gidip ruhsattaki rehini kaldırtcam. aracın kredisi biteli 2 yıl oldu. ruhsat rehin kaldırma işleminde ruhsat değiştiriliyor mu?
istenen evraklarda şu var;
-T.Ş.O.F’dan 2 Adet Usulüne uygun doldurulmuş Ek-1 (Ruhsat Değiştirilecek ise)

bu belgeyi nasıl elde edebilirim ?

şu olabilir mi? img109.imageshack.us

  • tedirginlik hucresi  (16.11.11 10:22:39)
evet o. ama gerekli mi rehin kaldırmak için? elimde bankadan aldığım noter onaylı rehin kaldırma yazısı var. ekstradan gidip ruhsattan sildirmem gerekli mi?

  • azdeli  (16.11.11 11:06:19)
geçenlerde bu işlemi yaptırdım. bankadan "kredileri ödediğime" dair belge ile emniyete giderken yolda bir eleman "abi, ruhsat işi mi?" diye yanıma sokuldu. ben de "dur bakayım nasıl oluyormuş, ucuza yapılıyorsa boşuna emniyette sıra beklemem" diye elemanın peşinden gittim. evrakı falan inceledi, "ruhsatta yer varmış, ek-1 belgesine gerek yok. hemen bilgisayarla hallederiz." dedi. "kaç liraya yapacaksın?" dedim. "50" dedi. "emniyetten farklı ne yapıyorsunuz?" dedim. "orada 20 lira alırlar, 1 saat de beklersin. burada 5 dk" dedi. "olsun" dedim, evraklarımı alıp emniyete gittim. 5 dk sonra sıra geldi, hiç para ödemeden işlemi hallettim. ruhsat değişmedi. sadece bir form doldurdum, o kadar. siz siz olun, emniyetin oralarda dolaşan bu tip adamlardan uzak durun.

  • marcelorios  (16.11.11 11:38:54 ~ 11:39:22)