samsung 40d5000 kullananlar

Nasıl bu tv? Bazı yerlerde çok övüyorlar, bazı yerlerde kesinlikle almayın diyorlar... Lan çok arada kaldım. Var mı kullanan?

büdüt: özellikle hd/sd yayınlarda görüntü durumu nasıl? daha çok laptop hdmi ile bağlayıp kullanacağım ama arada digiturk ile tv de izlenebilir.

Valla ben yakın zamanda 40D7000 alacağım,TV nin yorumları çok iyi, benzer özelliklere sahip kendi sınıfında daha iyisi yok diyorlar. fiyatı dün bimkeste 2.800 idi.

  • skywalkeremre  (15.11.11 21:12:32 ~ 21:12:44)
d7000 benim için çok üst model... gerek de yok bana... öyle 3d falan işim olmaz... o yüzden en fazla d6000 alırım sanırım

  • gelecektengelenkutupayısı  (15.11.11 21:14:27)
40d5000 ve 5003 cmr 100hz. aslında panel 50hz ama yazılımsal olarak 100hz oluyor. clear motion rate koca bir yalan bence.

3000 civarlarına çıkmadan iyi bi led almak zor.

1500 civarlarına panasonic full-hd plazma bakmanı tavsiye ederim. ben de öyle yapıcam. 600hz ve müthiş canlı görüntüleri var. burn in ve yüksek elektrik sarfiyatı konularına dikkat etmen gerekiyor tabi..
  • hayo  (15.11.11 21:18:33)
merhaba, 9 aydır falan d6000 kullanıyorum, ps3 oynuyorum ve digitürk hd ile kullanıyorum, digitürk bağlayan adam bile diğer markalardan iyi görüntü veriyor demişti o zaman. harici diskten her formatı da okuyor bir sorunla karşılaşmadım şükür. gönül rahatlığı ile alın.

  • ohtararan  (15.11.11 21:18:43)
valla ben alalı 1 ay oldu gayet memnunum. herhangi bir sıkıntı yok. terabaytlık harici disk bağlı içindeki neredeyse tüm video müzik fotoyu oynatır altyazısıyla. ekran biraz parlar, bir de alttan akan yazı hafif bulanır o kadar.

  • derindusunur  (15.11.11 21:22:02)
@hayo 3000 tl konusunda haklısın ama çok ektstrem özellikler istemiyorum...yok smart tv, yok wireless bağlantı, 3d vs bana fazla bunlar... yalnız şu hz olayı biraz reklam hareketi gibi geliyor artık bana... abi 600 hz nedir ya? 100 hz üzeri insan gözü ayırt edebiliyor mu? ps3 bile 60 hz'da çalışıyor. statik kontrast değerleri gibi, reklam amacıyla sözde yükseltiliyormuş gibi geliyor bana bu tazeleme oranı...

@ohtararan benim de niyetim d6000 idi ama 2 farklı mağazada gördüm. ikisinde de sd yayında görüntü tamamen dağılmış haldeydi... soğudum makinadan
  • gelecektengelenkutupayısı  (15.11.11 21:23:28)
benimki c6000 miş bu arada, kenarı siyah saydam çerçeveli olandan kusura bakma yanlış bilgilendirmişim, bir eski tipmiş yani :) ya bağlantıdan yada kullanılan sistemden olabilir diyeceğim, çünkü dediğim gibi digitürkte sd kanallarda bile bir problem yok, tabii biraz mesafeli durmakta yarar var, sonuçta 576i bir yayını, bir metrelik bir televizyonda izliyorsunuz, mesafe en az 4 metre olmalı.

  • ohtararan  (15.11.11 22:00:56 ~ 22:01:27)