Nasıl Senaryo Yazılır ?

Bence bunun nasılı olmaz ama yinede birşeyler öğrenmek lazım sonuçta sinema öğrencisi değilim. Google'dan bakınıyorum ama ne bilim elinin altında infografiği olan, ebooku olan yollarsa sevinirim, linkte olur. çünkü arattığımda milyonlarca sonuç arasında nasıl iyisini bulucam.

Eğer gerekirse tür bağımsız.Hikaye hazır sayılır, deneme olucak benim için. profesyonel değil öylesine deneme.

(Not:StumbleUpon'da filmmaking ve independent film de stumbling yapıyorum var mı böyle başka yardımcı olabilicek ? )

senaryo orneklerini inceleyin. hatta mumkunse cekilmis olanlari once okuyun, sonra izleyin sonra tekrar okuyun. en iyi fikri onlar verir. gerisi zaten bildiginiz seyler.

  • entrapmen  (15.11.11 20:57:17)
İnternette uzunca bir süre "sanarist" adı altında Gezgin rumuzlu birisi bayağı faydalı şeyler yazıyordu. Sonra sinirlendi, kafasına estiği gibi sildi tüm yazıları. Ama öncesinde tüm yazıları pdf'e çevirip isteyenlere dağıtmıştı. Benim elimde o pdf yok. Ama olan birini bulabilirseniz, beğeneceğinizi düşünüyorum.

  • cglrshn  (15.11.11 21:07:03)
çevrim senaryosu yani yönetmenin filmi çekerken kullandığı senaryo elbette sinema bilgisi ve biraz teknik bilgi istiyor. bazı filmlerin yayınlanmış senaryoları var kitap olarak. birini alıp filmini izleyerek okusanız hayli yol alırsınız.

  • 9kuyruklukedi  (15.11.11 21:09:41)
tamerbaran.blogspot.com

blogu incelemenizi öneririm

yine blogdan senaryo yazma teknikleri ile ilgili 60. sayfadan itibarenmiş.

issuu.com
  • Abraxass  (15.11.11 21:10:15)
Evet bahsettiğim oydu. Bir de aynı adam mı yoksa başkası mı bilmiyorum ama şöyle bir site daha buldum: yeni-sanarist.blogspot.com

  • cglrshn  (15.11.11 21:23:07)