iş gorusmesine gitmek ya da gitmemek

selamlar, fena olmadıgını dusundugum bi yerden iş gorusmesine cagırdılar ama sozlukte ve internette yazanları okuyunca tiksindim. ayrıca 70km uzakta, ve ben karar verdim ki istanbul'dan o kadar uzakta olamam. maaşın kralını verseler bile-alacakları ne malumsa-. neyse, sözleşmiş bulunduk ama ben gorusmeye dahi gitmek istemiyorum. daha da ilk gorusmem olacak diye kız arkadasım illa git diyor ama ben bi yalan uydurmanın peşindeyim. aynı grubun baska firmalarına basvuracagım napsam da karalisteye falan girmeden sıyırsam bu işten? ben bi yeri kabulettim, 2 aylık deneme suresince orda olcam nasıl mesela.

aynı grubun başka firmalarına başvuracaksan ve de ilk görüşmense bence git. en kötü deneyim edinmiş olursun. hem zaten kabul edip etmeyecekleri beli değil. zaten ilk görüşmede de kabul etmezler.
ha oldu ki kabul edildin ya da 2. görüşmeye çağrıldın o zaman ulaşım benim için sorun olacak daha istanbul içi bakmaya karar verdim dersin ama git bence bu görüşmeye.

  • 65 derece  (15.11.11 15:33:46)
ciddi maazeret belirten bir maili oranın ik sına ve sizinle ilgilenmiş olan kontak kişisine gönder cc ye kendini koy o mailide sakla problem etmeyip gerçekten sana ihtiyaçları var ise ileri tarih belirtecekler sende planlarının değiştiğini 2-3 aylık periyotta başka bir yerlerde olman gerektiğini belirtirsin sizinle çalişmadağımı için üzgünüm saygılar filan falan

  • saz@n  (15.11.11 15:51:20)
baska firmalar dediğim hepsi cok buyuk yerler, bir koordinasyon oldugunu dusunmuyorum cunku kendi sitelerinden değil kariyer.net'ten direk o pozisyona basvurmustum. benim bahane nasıl, bir gun önce arayıp söylemeye uygun mu?

@sazan, ik.cı hatun mail falan vermedi direk kendi dahili telefonunu, ordan arıcam yani. aslında mesela ankara'daymıs bu 2 aylık deneme suresi. mış da mış. bu nasıl?
  • art vandaley  (15.11.11 15:51:56 ~ 15:53:25)
git.

  • tepedeki psychedelic adam  (15.11.11 15:53:00)
herşey mukemmel olsa bile calısmayacagım orda, ondan ayak suruyorum zaten. ama vicdanımız sıkıstırıyor işte. insan beyni bunda bile stres yapabiliypr.

  • art vandaley  (15.11.11 15:54:31)
çalışmayacak olsan bile verilen bi randevuya gitmemek hoş bişey değil özellikle de böyle durumlarda ki bahanenin yalan olduğu da belli olur genelde. zaten ilk görüşmenmiş işin yok gücün git işte. bişey kaybetmezsin aksine kazanırsın. hadi yapacak bişeyin olsa o kadar yol gitme o zaman diyicem de gitmeyip oturucaksın büyük ihtimalle.

  • tepedeki psychedelic adam  (15.11.11 15:58:34)
geçen ay aynı duruma kalıp görüşmeye gitmiştim. Kahretsin ki görüşmede çok iyi geçti ama kabul etmedim. Evime 30km uzaktı zira.

  • ned flanders  (15.11.11 16:04:02)
ara kendini tanıt mail adresini al mail at mazeret harika

  • saz@n  (15.11.11 16:04:34)
mutlaka git zaten bir form doldururlar ücret kısmına 5000.tl yazarsın olur biter. nasılsa red ederler.

  • genıus  (15.11.11 16:06:10)
@ned flanders, simdi o tecrubeye dayanarak git mi gitme mi diyorsun?

  • art vandaley  (15.11.11 16:13:33)
sakın ha 5000 filan yazma dalga geçer gibi müdürler almıyor adam inadına kabul eder ağzın burnuna karışır varsa parası iki ay çaliştirir deneme süresi bitmeden çıkartır sudan çıkmış balığa dönersin (şaka tabi olmaz da piyasa küçük hiçkimseyi aşağılamamak lazım sen genede yazma 5000 diye )

  • saz@n  (15.11.11 16:18:21)
5000.tl veren şirket olursa zaten durmasın gitsin 2 ay sonrada cıkınca 10000.tl paran olur çıkarırsada cıkarsın :D

  • genıus  (15.11.11 16:23:29)
@genius, aynen zehir olsa içilir hesabı

  • art vandaley  (15.11.11 16:29:48)
i.k cı yorumluyor;

kesinlikle git ve iyi bir izlenim bırak, diğer başvurularında yardımcı olacak;)
  • yazbitmesinsipidikterlikdolabagirmesin  (15.11.11 16:37:41)
bence git:) vicdanım rahat olsun bana yeter sizi bilemem tabi.

  • ned flanders  (15.11.11 18:37:35)
@ned flanders, ben de öyle yapacagım galiba.

  • art vandaley  (15.11.11 18:43:04)