[]

xpand 3d - ışık olayı

bugün ilk defa xpand ile 3d film izledim. bahsi geçtiği kadar kötü değilmiş, öncelikle onu söyleyeyim.

yalnız çok garibime giden bir husus vardı, gözlüğün ön kısmında bulunan o dokunmatik şeye basınca ışık yanıyordu, fakat 3d bozuluyordu yakınca. ışıksız (karanlık) olduğunda ise olması gerektiği gibi 3d çalışıyordu.

bu ters değil mi yahu? ışık yanınca 3d olması gerekmez miydi? karanlık haliyle çalışacaksa ışık niye var?

tüm film boyunca bunu merak ettim durdum vallahi.

 
ışık yaniyor derken?

o bastigin sey infrared alici.. onun sayesinde ayarlaniyor shutter sistemi ve bu sekilde elde ediliyor 3d goruntu..
  • buzzlightyear  (15.11.11 00:30:29) 
ayrica aktif pasif olma olayi yok. parmagini ustune koyarsan "alici" goz alamaz olur ve calismayi durdurur. dogal olarak goruntuleri ciplak gozle gordugunuze yakinsak gorursunuz (renkli parlak alacalibulacali vs). elinizi cektiginizde 3 boyuta indirgemek icin gorevini yapar gozluk ve daha mat gorursunuz.


  • entrapmen  (15.11.11 01:42:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.