Avustralyaya Yerlesmek

Selamlar,
Karar verdim herseyi ve herkesi arkamda birakip avustralyada kendime yepyeni bir hayat kuracagim... Oraya gidip bir daha geri donmemeyi dusunuyorum, kim bilir belki birisiyle evlenip coluk cocuga bile karisirim... Neticede bunu saglamak icin nasil bir yol izlemem gerektigini bilemiyorum... yardimlarinizi, yol gostermenizi rica edecegim....
oncelikle kendimden bahsedeyim. ozel bir universitenin endustri muhendisliginden mezunum, 1bucuk senedir uluslararasi bir ilac şirketinde çalişmaktayim. 22 yasindayim askerligimi yapmadim henuz ve tecilim 2012 agustosta doluyor. avustralyaya iş bularak calişmaya gitmek ne derece mumkundur bu kaba ozelliklerimle? hangi sehre yerlesmeli? oraya mba yapmak maksadiyla mi gidilmeli yoksa dil kursuna gidiyorum bahanesiyle mi? burada çalişiyor gorunursem vizeyi daha kolay alirim herhalde? ornegin haziran yada temmuz ayinda ucaga atlayip gidiyor olayim, havaalaninda hop bilader sen gelecek ay askere gidecen vs derler mi? nolur benim akibetim? gidecegim tarihe dek ne kadar para biriktirmem gerekir? bana edebileceginiz maksimum yardim ve yol gosterme icin simdiden cok cok teşekkürler
not: endustri muhendisligini ingilizce okudum

avustralya'da yüksek lisans yaparsan program sonrasından 2 sene kalma ve çalışma hakkın var. en iyisi bi yurtdışı eğitim firmasıyla görüş, kendilerine başvuranlardan ekstra bir ücret almıyorlar, okulla aralarınde hallediyorlar o işi.

  • toshiro  (15.11.11 00:41:40)