9 GB dosya, NTFS, FAT32

Selamlar,

Elimde 9GBlik bir outlook back up dosyasi var.(pst) Bunu backup icin kullandigim external hddye almaya calistigimda dosya boyutunun mevcut dosya formatinda desteklenmedigini soyluyor. External HDD Fat32.

HDDnin icinde hali hazirda baska veriler oldugu icin yeniden formatlamam soz konusu degil. Uber zeki oldugum (!) icin dedim ki gideyim 16GBlik bir usb drive alayim, onu NTFS olarak formatliyim bu sorunu cozeyim. Bu noktada iki sorum var?

1)USB drivleri formatlarken, normal disklerde oldugu gibi NTFS FAT32 secilebiliyor mu?

2)Wikiden NTFSin destekledigi max single file sizea baktigimda format ve implementation adi altinda iki veri soyluyor? Hangisini dikkate almak lazim?

tesekkurler.

slm bi yol var ama olurmu bilmem:
başlat==>cmd==>convert d: /fs:ntfs
NOT: d yerine çevirmek istediğiniz sürücünün harfini yazınız

edit olmasa bile restart atarken oluyor

4gb üstüne ntfs olmazsa problem yaratır
  • saz@n  (14.11.11 20:56:04 ~ 20:57:16)
3. şu pst'yi bir ziplesene? salak microsoft genelde böyle şeyleri sıkıştırmayı pek yapmıyor. yapsa da az sıkıştırabilir. mesela powerpoint dosyaları acayip sıkışıyor genelde. (bitmap falan yüzünden)

sen bi dene.
  • ben smyrna  (14.11.11 20:59:45)
@ben smyrna; duyuruyu yazdiktan sonra basladim ziplemeye, boyut ne hale gelecek gorecegiz.

@greywolf; aklimda o da var ama biraz muhim bir dosya. Bu geceden sonra elimdeki tek back-up o rar`lar olacak, o bolup parcalamayi da daha onceden yapmadigim icin henuz onu denemedim.
  • murat mc  (14.11.11 21:09:19)
zip sonucunda 9.445.495 kblik dosya 5.753.912kb oldu. Fat32 icin halen patlacak bir boyut sanirim

  • murat mc  (14.11.11 21:23:31)
zipleme hâlen sürüyorsa iyi sıkışacak diye düşünüyorum.

  • ben smyrna  (14.11.11 21:31:16)
5,48 gb oluyor. evet işe yaramadı. bence parçalara böleceksen bile iki ayrı dosya olarak böl (yani böl-yedek a diye isimlendir sonra bi daha böl bi daha isimlendir yedek b gibi. yani biri bozulursa diğeri iş görsün.

  • ben smyrna  (14.11.11 21:32:42)
greywolf`un yontemiyle halletim. Ayni sikinti basina gelen olursa diye yaziyorum...

  • murat mc  (16.11.11 16:37:13)