Anakart tavsiye edebilecek bilgisayardan anlayan arkadaşlar

Arkadaşlar
Core i3 2100 Soket 1155 3.1GHz 3MB Cache 32nm İşlemci
POWERCOLOR hd4850 GDDR5 1GB 256Bit ATI Radeon DX10.1 Ekran Kartı
bunları topluycam buna göre şöyle 175 tl yi geçmicek bi anakart tavsiyesi istiyorum. galiba her anakart her işlemciyle uyumlu olmuyomuş.
bide bunlara kaç watt güç kaynağı gerekir

çok özellik isteyen oyun oynamıcam 10-20gigabyte lık gibi oyunları değil

tercihler vatan bilgisayardan olursa sevinirim

lga 1155 lik herhangi bi anakart buna uyacaktır fakat o ekran kartını alma bu saatten sonra.

  • saiko  (14.11.11 16:50:32)
Ekran kartini alabilirsin bana kalirsa. Ben de aldim kendisini. 1 gb DDR5 ram ve 256 bit veri yolu ile epey guclu bir kart. İyi bir guc kaynagi ile cekirdek hizini da 625 den 750 ye cekersin ve hd 4870 lerden bir farki kalmaz. Alinma sebebi ise fiyat performans olur. 180 liraya daha guclu bir kart cok zor. Ancak psu yu iyi sec. Bendeki 350w yetmedi haliyle, 500w aldim gelmesini bekliyorum. Buna dikkat et.

  • jaaaccckkk  (14.11.11 20:56:53)