Otocu arkadaşlar, derdime derman? Akü boşalıyor...

Arkadaşlar, aracı gündüz normal kullanıyorum. Gece bırakıyorum, sabah marş çalışmıyor. Vurdurmak zorunda kalıyorum. Bir kere çalıştırınca, atıyorum 20-25 dakikalık zaman dilimlerinde arabayı yine durdurup çalıştırabiliyorum. Ama gece gibi uzun vakitlere gelmiyor, boşalıyor akü... Şimdi benim aküyü mü değiştirmem lazım? Ya da bir kaçak falan olabilir mi? Aracın kablolarında bir sıkıntı olabilir zira, merkezi kilit bazen sallantılarda kendi kendine açılıp kapanıyor, herhalde kabloları değiyor birbirine... Merkezi kilit kablosunda kaçak varsa, 6-7 saat gibi bir süre de aracın aküyü boşaltabilir mi? Ya da benim akü komple öldü mü?

kaç senelik akü?

  • terp  (13.11.11 23:51:07)
vallahi bilemiyorum ki, aracı alalı 5-6 ay oldu... eski görünüyor.

  • dergus  (14.11.11 00:00:54)
muhtemelen aku omrunu doldurmus, servise gidip akunu olctur, sarj tutmuyorsa yenisi alman gerekecek.

  • mba38  (14.11.11 00:04:55)
aküyü test etsin servis.

  • terp  (14.11.11 00:06:35)
araç ne akü markası? kutup başları gevşek değil dime ? oksitlenmede yok akünün yeşil lambası yada bakımları ?

  • saz@n  (14.11.11 00:08:34)
Akülerin ortalama 4 yılda ömürleri bitiyor, bi testten geçmeli..

  • c0sh_kun  (14.11.11 00:09:15 ~ 00:12:10)
araç ta akü de dandik. akünün markasını bile bilmiyorum, araç 85 model reno 9. kafama takılan, bahsettiğim kaçak akü boşaltır mı?

  • dergus  (14.11.11 00:14:53)
akü boşalmaz kolay kolay. şarj dinamosu bozuktur gidin baktırın.

  • kim milton nielsen  (14.11.11 00:28:42)
ama 1 saat falan gidince, hemen geri dönersem çalışıyor normal?

  • dergus  (14.11.11 00:34:12)
aynı sorun ben de de oldu. aküyü değiştirdim. akünün değiştiği aynı gün dediğin gibi kontagı ilk çevirmemde marş basmadı ikincide çalıştı hep. bir sonraki durduğumda hiç çalışmadı. marş'ta bir sorun varmış. onu da halledince süper oldu. bir ustaya göster bence. servis pahalıya gelir. ben akü (mutlu)(115)+marş olayı (60) 175 ödedim.

  • 65 derece  (14.11.11 09:24:53)
Kaçak olabilir. Bulmak için :
www.popularmechanics.com

Akünün üstündeki kir de kaçak yaratıyor olabilir. İyice silip, kutup başından diğerine kirden oksitten bir yol oluşmuşsa kurtulmak gerek.
  • skatheist  (14.11.11 18:11:02)
şarj dinamosuna baktır

  • sttc  (14.11.11 19:18:43)