autocad açılmıyor..

autocad'im açılmıyor sevgili duyuru. tıklıyorum hiç tepki yok. bilgisayarı yeniden başlattım falan ama değişen bir şey yok. bir de bi ara ben archicad'e dosya aktarmaya çalıştığım günden beri de dosyalar kendini archicad dosyası zannediyorlar ancak uzantıları .dwg

işin enteresan yanı ben bi ara bu .dwg dosyalarımı açmayı başarıyordum (sağ tık-->birlikte aç-->autocad) ancak beraberinde de bi ton .bak dosyası birikiyodu. o da ne ola ki? virüs olduğunu sanıyorum duyuru. her işini son dakikaya bıraka biri olarak yarın sabah proje dersim var ve bi an önce dosyamı geri kazanmak istiyorum. ne yapacağım duyuru bi yardım ediver..:/

.bak dosyaları yedekleme dosyalarıdır, uzantısını .dwg yaparsanız AutoCAD'de açılabilecek hale gelirler, katiyen virüs değildir, bak dosyalarınızı seviniz sayınız.

  • lori  (13.11.11 21:50:01)
program filese gidip autocad klasorünün içinden denedin mi kısayol problem bile yapabilir bi öyle dene birde sağ tıklayıp farklı çalıştır işlemleri filan yapılacakları yaptin mi ki

  • saz@n  (13.11.11 21:58:20)
ama sevgili lori oradan da denemiştim. açılmıyorlar :/

  • shineonyoucrazydiamond  (13.11.11 21:59:08)
evet evet saz@an onu da denedim :/ bu yüzden korkuyorum zaten :/

  • shineonyoucrazydiamond  (13.11.11 21:59:49)
bir de bu biriktiğini söylediğim uzantılar sadece .dwg değilmiş. diğerlerine de şimdi baktım biri .dwl2 bir diğeri de .dwl :/

  • shineonyoucrazydiamond  (13.11.11 22:01:36)
bi de bi de!! şimdi uzantıları düzeltebildim özelliklerden kendilerini archicad zannetmiyorlar artık ama yine de açılmıyor.. autocad'in kendisi açılmıyor ki zaten geçtim kendi dosyalarımı falan =((((

  • shineonyoucrazydiamond  (13.11.11 22:05:58)
.dwl ve .dwl2 de çizimler açık olduğunda bir daha açılmaması ve üzerinde senden habersiz değişiklik yapılmaması için kilitleyen lock dosyaları. açık olan dwg herhangi bir sorun çıkmadan kapanırsa otomatik olarak silinirler. silmene izin vermiyorsa bir şekilde dosya açık kalmış demek olabilir. onlar da virüs değil yani.

  • lori  (13.11.11 22:15:48)
virüse inanmışım ben :D neden açılmıyodur peki? deliricem..

  • shineonyoucrazydiamond  (13.11.11 22:20:41)
cd key ini girdin mi 1 ay içinde girmemişsen açılmıodu sanki yeniden yüklemen gerekiyord

  • saz@n  (13.11.11 22:36:52)
yok olayı anladım hata 101 mi 100 mü neymiş. autocad dosyası bozulmuş yani.. yeniden yüklemem gerekiyomuş :(((

  • shineonyoucrazydiamond  (13.11.11 23:05:58)
arkadaşımın da autocad açılmamış bu sabah, problem var dedi ona yardım etmeye çalışıyordum geçici sürüm kuralım diye uğraşıyorduk.. sonra benim bilgisayarımda da autocad dosyası açmam gerekti sonuç.. benim autocad de açılmadı online müdahale falan olabilir mi acaba? yoksa tesadüf müdür.

  • aaseas  (17.01.14 11:26:50)