ipad 2 version 4.3.5 jailbreak sorunu

sevgili ipad uzmanları,

sabahtan beri kafayı yemek üzereyim. jailbreakle ilgili girmediğim site kalmadı ama şu işi bi türlü beceremedim. videolardakinin aynısını yapıyorum yine olmuyo. sorulara geçelim.

1. ipad 2 4.3.5 cihazım amerikadan geldi ve hiç güncelleştirme yapılmadı ilk olarak 4.3.5 ti yani. bu aleti jailbreak yapabilir miyim?

2. redsnowun son versiyonunu mu yüklemek gerekir (gerçi tüm versiyonları denedim)

3. redsnowdan 4.3.3 üncü sürümü yüklemeye çalışıyorum ama olmuyo boşa mı uğraşıyorum yani sürüm düşürme mümkün değil mi?

4. tethered jailbreak yapayım dedim redsnowda jailbreak ikonuna tıkladım ama ipad 2 yi desteklemiyor diyo. ne yapmak lazım

sürüm düşüremezsin

  • matsiyah  (11.11.11 18:25:45 ~ 18:49:33)
1. yapamazsin. 4.3.3'teki acigi (PDF exploit) kapatti apple 4.3.4 ve 4.3.5 ile.
2. farketmez. 0.9.9 serisinden bir sey isini gorur. ama tabii son surumunu kullanman her zaman daha iyi. (jailbreak yapacagin zaman)
3. redsn0w ile yukleme yapamazsin zaten. redsn0w ile "pwned dfu" moduna filan girebilirsin ancak. cihaz yeni geldi diyorsun. malesef, su an eskiye donuk SHSH kaydi alamazsin. apple sign etmiyor artik. hatta oyle ki, su an cihazi restore etmek istesen (sifirlamak yani) 4.3.5 olarak restore etmene izin vermez iTunes. illa > 5.0 yuklemeye calisir.
4. iPad 2 icin hala daha jailbreak cikmis degil malesef. (> 4.3.3) beklemekten baska caren yok.

guncel bilgiler ve yontemler icin surayi takip edebilirsiniz: iclarified.com
  • fader  (11.11.11 18:41:11 ~ 18:47:47)