diş çekilmesi

insanlar diş çekiminden gayet sıradan ve normal birşey gibi bahsediyor, yani dişçiler.

İşte bu diş enfeksiyon kapmış, ilaç al sonra çekelim gitsin falan, bu olay bu kadar kolay mı?

Çekim sırasındaki ağrı, sızı, şişlik, kan revan gibi faktörleri geçtim, ağzın içinde diş boşluğu olması estetik açıdan çok mu hoş?

Bilmem kaç bin lira verip oraya diş taktırmak zaten bütçenin içine eden birşey.

Ben mi aşırı tepki veriyorum bu diş çekimine, onu bilemedim?

edit : bahsi geçen 46 nolu şu ağızdaki en büyük dişlerden biri, adını unuttum

reyiz öyle diyen dişçi olmaz olsun.
ben geçen gittim, adama ne sorarsa sorayım, hep diş çekimi en son çare dedi. kanal tedavim de tam 9 seans sürdü mesela. çekse çekerdi belki. diş ölmüş gibi bir şeydi.

estetik açıdan hoş değil tabii, siyah dolgu bile itici görünürken orada diş olmaması kötü bir şey. ama estetikten ziyade sağlık açısından bakman daha iyi olur. orayla rahatça çiğneyemeyeceksin işte düşünsene.
  • baldur  (09.11.11 17:52:42)
Benim tanıdığım diş hekimleri dişi kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıktan sonra çok çok umutsuzlarsa çekiyorlar. Hatta şu anki hekimim sadece dikkatini daha iyi toparladığına inandığı sabah saatlerinde çekim yapıyor.

Aşırı tepki vermiyorsunuz bence.
  • sourlemonade  (09.11.11 17:53:34)