Modeme bağlanamama gibi bir problem

Merhabalar.

Problem şöyle. İnternete bağlı görünüyorum. Yani görünürde bir problem yok. Skype, Msn gibi messenger programlarında veri alışverişi devam ediyor, ama tarayıcıdan hiç bir web sayfasını açamıyorum. "Bağlantı Sorunlarını Gider" dediğimde ekteki problem raporlarından birini alıyorum.

Problem modemi kapatıp açınca düzeltiyor. Ama ben sürekli modem kapatmakla uğraşmak istemiyorum. Her gün ve günde birkaç kere olmaya başladı çünkü.
Bu problemin kaynağı nedir? Nasıl önleyebilirim?

not: bir başka alternatif hata raporu:
i.imgur.com

bilgisayarin ip adresi alamiyor olabilir. ag ayarlarindan ip adresini otomatik alip almadigini kontrol edebilirsin.

  • dengesizherif  (03.11.11 02:20:50)
ip adresi otomatik alınıyor.

  • otonomo  (03.11.11 03:03:50)
dns sorunu olabilir mi? tcp ip özellikleri içinde elle dns vermeyi dener misiniz? örneğin 8.8.8.8 8.8.4.4 gibi

  • ned flanders  (03.11.11 08:58:34)
ben de öyle düşündüm ama zaten 8.8.8.8 kullanıyorum.

bilgisayar değil de modem ile alakalı bir sıkıntı olduğunu tahmin ediyorum ama bulamadım. Modem markası HUAWEI HG521
  • otonomo  (03.11.11 09:01:09)
yerinizde olsam kablosuz bağlantı varsa kabloluda aynı sorun var mı? farkli bilgisayardada sorun devam ediyor mu? Bunu anlamaya calisirdim. Nihai olarak modemden olduğuna kadar verdiyseniz modemi bir factory reset yada firmware update yapmayı deneyebilirsiniz. Bilgisayarda sorun yoksa yüksek ihtimalle cpu yada memory si şişiyor belli process lere cevap veremiyor olabilir.

  • ned flanders  (03.11.11 09:03:40)
yazmayı unutmuşum. farklı bilgisayarlarda aynı sorun devam ediyor. ama kablosuz kullanıyoruz kablo ile hiç denemedim. bir deneyeyim ama muhtemelen bir şey değişmeyecek. reset ya da update mantıklı. onu da deneyeceğim. teşekkürler.

  • otonomo  (03.11.11 09:21:18)