amsterdam'a araba kiralayıp gitmek

4 ya da 5 kişi gitmeyi planladık Frankfurt'tan. c.tesi sabah çıkıp pazar akşam dönücez. kişi başı 40 - 50 euro'ya geliyo. uyumak isteyen de arabada kalır kalıcak yer parası da vermeyiz dedik hem. ama park parası ne kadara patlar? çok olduğunu duydum ve de arabada kalınmasına polislerden falan laf gelir mi?
başka bi öneriniz varsa gitme konusunda onu da seve seve okurum bu arada. :)

amsterdam'da park ücretleri son yıllarda coştu diye biliyorum, orada yaşayan tanıdıklar isyan ediyordu. hostel deneseniz? bir de 4- kişi aynı arabada uyuyup birbirinizin oksijenini bitirmeyin.

  • african rain  (02.11.11 19:45:45 ~ 19:46:33)
biz geçen sene 5 saat civarı arabayı bırakıp 27 euro gibi bişey ödemiştik. 12dakikası 1euroydu sanırsam.

  • jozeph the pigme  (02.11.11 20:19:34)
www.parkerenindestad.nl

google translate'le bir bakıverin. ortada kocaman bir harita da var pdf formatında.
sayfanın en altında "Leuk alternatief om te parkeren" yazan yeri çevirtin özellikle. anlamadığınız yer olursa bana mesaj atabilirsiniz.

ek: soldaki listeden de amsterdam'ın hangi bölgesine gideceğinize göre bakabilirsiniz yine.
  • quasiromantic  (02.11.11 21:37:48 ~ 21:39:08)
teşekkür ederim.

  • pln  (03.11.11 14:52:28)