Bekarken vs Evliyken Ev Borcuna Girme

Ev fiyatlarına bakıyorum da...Eee? Sadece bakıyorum işte :)

Şunu anlıyorum ki bolca peşinat vermek lazım ki ele avuca sığan bir kredi borcu kalsın. Yoksa 10 yıllık vadelerde nerdeyse %100 faiz koymuş bankalar. Asla ve katta açılmaz o şemsiye :)

E bolca peşinatım yok şu an. Bekarım. Acaba evlendikten sonra daha mı kolay girilir bu kredi ev borç işlerine?

PS: Kadın da çalışacak tabii.

iş konumu maaş artışı vs. değişmeyecekse aksine tek kişi yerine iki hatta çocuklar olunca daha zor. fakat refah düzeyi ilerki zamanlarda artacağı göz önünde bulundurularsa evet

  • neysene  (30.10.11 13:30:00)
evlendikten sonra alınır gibi geliyor bana. evlilik borçları bittikten sonra sanki ev taksiti için para ayırmak mümkün olur. tabi iki kişi de çalışırsa.

  • sefapezevengi  (30.10.11 13:30:23)
Evlilik borçları bittikten sonra çocuk olayları gündemi meşgul edeceğinden o kadar da kolay olmaz bence. Açıkcası bekarken 10 yılda alacağın evi evlenince de 10 yılda alırsın.

Bir bekar olarak ben de çok düşündüm bu konuda ve yukarıdaki karara varıp 2 ay kadar önce ev satın aldım, banka kredisi ödüyorum şu anda.

Ama araban yoksa önce araba al derim hocam. Benim planlama o şekildeydi, evlenene kadar araba alıp borçlarını bitirmek, evlendikten sonra ev almak. Baktım evleneceğim yok evi de aradan çıkardım :)
  • antidote  (30.10.11 13:36:24 ~ 13:36:51)