ilk kazam - neler yapılabilir

Merhabalar. İlk arabamla ilk kazamı yaptım ne yazık ki.
Kavşakta yeşil yanınca hareket ettik. Ben orta şeritten giderken solumdan afedersiniz malın biri o kalabalıkta kornaya bastı ve kökledi gazı. ben soldan çarpışmayalım diye hafif sağa kırdım ama sağımdaki aracın ön tekeri ile benim arka kapı ve teker civarı sürtündü. Aslında bence sağımdaki elemanın da kabahati vardı ya benim yanımda kız arkadaşım var diye pek üstelemedim resimleri ekleyeyim de ne yapılabilir. ne olabilir onu derseniz sevinirim. Pasta cila dediler de ben pek anlamam o işlerden. Resimlerden anlayabildiğiniz kadarıyla ne yapabilirim onu derseniz çok sevinirim.
Araba: 2004 Fiesta Yer: Adana
füme benim araç, gri diğer araç. o da corolla idi.

img14.imageshack.us
img715.imageshack.us
img263.imageshack.us
img14.imageshack.us
img804.imageshack.us
img41.imageshack.us
img820.imageshack.us

gri de pek bir şey pasta cila yeterli gelir de. senin araba boya isteyebilir. rötüş yapıyorlar aynı renkle falan. olmadı kapıyı çamurluğu boyarlar en fazla 200 lira falan tutar diye sallıyorum.

  • mr fusion  (30.10.11 02:56:09)
pasta cila pek olmaz sanırım. auto king'e götürürseniz para ödemeden, mini onarım dahilinde cillop gibi yaparlar

  • i was there  (30.10.11 02:57:06)
öncelikle geçmiş olsun. sanırım senin aracındaki çizikler yan diğer aracın kaporta boyası gibi duruyor resimlerden. pek anlamam ama anlayan arkadaşlarım bu durumlarda pasta cila iş görür derler...

  • benim de soyleyeceklerim var  (30.10.11 02:58:13)
hocam bunlara kaza bile demeyin yahu, pasta cila ile cillop gibi olurlar.. takmayın kafanızı.. çöküntü yok gördüğüm kadarıyla , varsa bile hafifse yaptırmayın 300 liranız bosuna gitmesın..hakkından fazla para istiyorlar o yuzden

  • kreider  (30.10.11 10:18:30)
geçmiş olsun öncelikle. sağınızdaki aracın suçu yok asli kusurlu sizsiniz maalesef. soldaki dingil size çarpsaydı o zaman asli kusurlu soldaki dingil olurdu. ona çarpmamak için sağ şeride tecavüz ettiğinizden asli kusuru size yazacaktır polis. "ama soldaki önüme kırdı" diyecek olursanız da "soldaki dingil kazaya karışmadı, sizin şeridinizi koruyup frene basmanız doğru olan davranıştı" diyeceklerdir. sürücülükte yan-yan çarpışmalar/sürtünmeler için solu kollamak için sağa kırmak yaygın bi davranış ama öncesinde durmaya çalışmak asıl doğru olan. üstünüze burun-yan şeklinde kamyon geliyorsa öncelik hayatınızda ama maddi hasarlılarda durum bu...
Servise götürün aracınızı, kozmik fiyat çıkarırlarsa da tanıdıklardan mutlaka bi kaportacı çıkar :)

  • denize karsi icen keci  (30.10.11 10:18:41)
@i was there auto king sadece sigortaya bakıyor mu ? ve ayrıca auto king www.autoking.org oluyor değil mi ?

@kreider çöküntü yok sadece sürtünme oldu arada takır tukur sesler çıktı :D
pasta cila deniyor herkesler tarafından. onu yaptırırım pazartesi büyük ihtimal.

@denize karşı içen kedi evet sorun bende. ilk arabamla yaptım bu kazayı. acemiliği böyle böyle atacağız. allahtan fazla büyük bir sıkıntı olmadı.

ekstradan sormak istediğim, pasta uygulatmadan önce arabayı yıkamam, özellikle sağ arka çamurluğu yıkamam sıkıntı yaratır mı ? Pastadan önce okula gidip gelmem gerekbilir. Bakıldığında diğer aracın boyası sanırsam o çamurluktaki, hoş durmuyor. Yıkamam sorun yaratır mı ?
  • baris daima  (30.10.11 14:08:11)
evet o adres. ücretli onarımda yaparlar ama senin hasarın mini onarıma dahil olursa sigortandan ücretsiz yaparsın

  • i was there  (30.10.11 14:19:59)
@i was there ücretsiz hasar tespiti yaptım sağ arka çamurlukla kapıyı seçtim autoking'te 300 lira çıktı. :) belki sigortayı dahil etmediler bu işleme gidip sormak lazım.

  • baris daima  (30.10.11 15:07:21)
valla ben bugüne kadar bütün -minik- hasarlarımı beş kuruş ödemeden yaptırdım :)

  • i was there  (30.10.11 15:31:19)
kedi değilim ben, keçiyim :D
ben panelvana arkadan çarparak atlatmıştım acemiliği, bişi yok diye tutanak tutturmadım, içeriden far ayağı kırılmış 750 tl oradan kaçtı zamanında. en son da nizami biçimde park etmişken çöp kamyonu girdi arabaya orada öğrendim işin hukuki boyutunu :) arabaya köpek sürüsü saldırıp tamponu değiştirmek zorunda kaldığımı söylemiyorum bile, inandırmakta baya zorlandım insanları, sigorta inanmadı bile :D
ilk ve son olsun inşallah :)
  • denize karsi icen keci  (30.10.11 20:06:54)
denize karsi icen keci, dalgınlığıma gelmiş mazur gör :) aman hocam neler olmuş öyle sana. allah kimselere kaza bela vermesin.

i was there, sabah ilk iş aracı yıkayıp gitmek olacak autoking'e :)
  • baris daima  (30.10.11 22:27:10)