[]

Bana Neler Oluyor

Çok keyifsizim.
Yeni bir işe başladım. 1 ay oldu. ama daha şimdiden sıkıldım. geldiğimden beri iki eski çalışanı işten çıkardılar. üç kişi de kendisi ayrıldı. ister istemez tedirgin oldum. aslında işten çıkarılmak da pek umrumda değil. sadece boş boş evde oturmak istiyorum. biraz kitap okumak. saçma tv programları izlemek. ama işsizken parasızlık çok koyuyor.
ilk iş yerimden beri kendimi hiç bir işe tam veremiyorum. aidiyet duygusu hissetmiyorum. bu yüzden yaptığım işe konsantre olamıyorum. yapmam gerekenleri sürekli erteliyorum. mesai saatlerinde internette takılıyorum. (mesela şu anda. tabi bugünün resmi tatil olması ve bizim tam gün çalışmamız ayrı konu)
bir yanım diyo ki "aklını işe ver, adam gibi çalış, maaşın da iyi daha ne istiyosun, senin yerinde olmak isteyen binlerce insan var"
bir yanım da diyo ki "sabah 6da uyanmaktan bıktım, cumartesi işe gitmek istemiyorum, daha rahat bir işim olsa, daha az kazansam ama daha huzurlu olsam vs"
hiç sosyal hayatım kalmadı nerdeyse. ayda bir kere alışveriş merkezine gidip dolaşmaktan, belki sinemaya girmekten başka yaptığım bir halt yok. sevgilimle bile görüşemez oldum, çünkü o da aynı şartlarda çalışıyor. ama onun ilk işi olduğu için çok hevesli ve kendini ispatlama derdinde. sosyalleşmek umrunda değil.
iş sorunları bir yana, bende genel olarak bir tembellik var. kendime uyuz oluyorum. 1 yıldır araba almak istiyorum mesela. sürekli bakıyorum ilanlara. ama kıçımı kaldırıp harekete geçmedim(pek imkanım da yok, ona girmiyorum) annemle güçlerimizi birleştirip ev almaya karar verdik. sürekli ev bakıyorum bu aralar. ama işten çıkarılırsam diye girişim yapmaya korkuyorum.
ne olcak benim bu halim. gittikçe mutsuz oluyorum. ne önerirsiniz, sırt çantamı alıp interrail mi yapayım, psikoloğa mı gideyim, iş mi değiştireyim (bu arada 1 yılda 3 iş değiştirdim) ne yapayım nerelere gideyim.. daha da yazarım aklıma bir sürü şey geliyor ama kimse okumaz diye nokta koyuyorum.

 
derdinin çaresi sende, karakter olarak tembel bir insansın, iş yapmak yerine boş boş gezip havadan sudan yaşamak düşüncesindesin, bende bir zamanlar öyleydim, ve bu kuşağın çoğunun sorunu bu dediğin.

30lardan gençsin diye tahmin ediyorum
bu yaşlar açıkcası kariyer ve gelecek yapabileceğin tek yaş, 30dan sonra tecrübeni konuşturabilirsin sadece zira her zaman daha az maaşa daha çok çalışmaya hazır gençler bulunabiliyor

eğer kendini değiştirip çalışmayı sevemezsen ve istekli olarak çalışmazsan 10 yıl sonraki hayatın tahmin edemeyeceğin kadar boktan olacak ve ne sen ne de akrabaların sana saygı duyamayacaklar

ne yazıkki insanlar ürettikleriyle değerlendiriliyorlar ve iş yapmayan para kazanamayan ve bir şey üretmeyen birine kimse ne değer verir, ne saygı duyar, sadece küçümser
  • efrasiyab87  (29.10.11 11:22:51) 
doktora git bence.


  • Pukay  (29.10.11 12:06:19) 
"en kötü iş, işsizlikten daha iyidir" değil de ona yakındır. sık dişini yeni bir iş bulana kadar.


  • shell  (29.10.11 12:15:56) 
interrail yap. biraz nefes al.


  • xvyz  (29.10.11 12:38:52) 
  • jaaaccckkk  (29.10.11 15:33:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.