[]

şifresini bilmeden uzaktan modeme reset atma

merhabalar;

öğrenciyim apartta kalıyorum.interneti komsularla paylaşıyoruz. yanlız bazı arkadaslar sınırsız download yapmalarına ragmen ve agda yakalamama ragmen " yok abi ben dun aksam evde bile değildim ne downloadı" şeklinde çamura yatarak tek internete bağlanma yolumuzu tıkamaya bilgisayarı çekilmez bi hale getirmeye başlamıştır.modem de arkadaslarda olunca monarşi ilanı " beğenmiyosan çık" tabirinin aba altından sopa gösterme versiyonu ile gerçekleşmiş tek başıma kaldığım için dünya ile bağlantım sallantıya girmiştir. bu yüzden dolayı mümkün mü değil mi bilemediğim sinsice araştırdığım soruyu size sormak istiyorum:
Uzaktan şifreyi bilmeden modemi resetlemek mümkün müdür??
komşular torrentci değilse böyle bir yöntemle bağlantıdaki hakkımı korumak istiyorum.. ilgilenen herkese tşk ederim

 
Modemin webtarayıcısı ile ayarlarının olduğu menüye gir.Orada modemin kablosuz ağının hangi saatlerde açık olacağı,hangi iplere açık olacağı gibi ayarlar vardır.Orası biraz işine yarar.Bu işlem için şifre gerekir.Ya da reset atııktan sonra ayarlarsın.


  • murtiii  (29.10.11 02:27:39) 
192.161.2.1 e gir.

sonra reset at.

şirfe falan isterse bişey yazma. bak bakalım bi.
  • cotillard  (29.10.11 14:19:11) 
dediğim gibi dostlar şifre var.


  • hctrn  (30.10.11 13:57:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.