[]

across the universe altyazı

filmin başlarındayım, adamlar bildiğin müzikli kısımlara altyazı koymamış. normal bir filmde araya müzik girince çevrilmez de bu film müzikal be abi. adam birazını çevirmiş sadece, sonrasını bırakmış falan

(bazı sözler tekrar ettiği için yazmamışlar o kısım tamam ama parça içinde bazı yerlerde yeni metinler/sözler giriyor onlar da yok)

ingilizce bilen biri değilim anlamıyorum da (sadece yeni cümleler girdiğinde, aha bunu çevirmemişler diyecek kadar biliyorum)

sonuç olarak bu filmden tad alamayacağım gibi böyle giderse.

yok mudur bunun tam çevirili altyazısı?

not: turkcealtyazi.org'da 2 çevirmen var ikisini de denedim, durumlar aynı.

dosya ismi şöyle: (release olayında fikriniz olsun diye yazayım)
Across The Universe (BDrip 720p ENG-ITA AC3) x264 blu-ray (2007)

 
pirate ve dvdrip'i var. ikiside mi ayni?


  • entrapmen  (28.10.11 21:54:39) 
evet ikisi de aynı. 2 çevirmenden kastım oydu zaten.


  • jamiro  (28.10.11 21:55:30) 
orijinal altyazida (ingilizce) yoktur. kisaca yapilacak bir sey yok. ya boyle izleyeceksiniz ya da izlemeyeceksiniz.


  • entrapmen  (28.10.11 21:57:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.