Sigara. 9 gün 12 saat oldu

şimdi gidip bi paket almamam için neden bulamıyorum buldursanız?

babam geçen yıl eylül ayında felç geçirdi.36 yıldır sigara içtiği için şah damarı tıkanmış.öledebilirmiş.yeterli bir sebep olur heralde?

  • damla cikolata  (26.10.11 21:36:03)
bence baya iyi gidiyosun ya saymamaya çalış artık sayma yani siktir et kısaca şuana kadar yapmışsın bir anlamı olmalı bence o kadar zamanın şuan gidip almak kötü olur yani yapma bence

  • mirac  (26.10.11 21:37:07)
Bir sebep yok, çötenk diye bırakıp kendine işkence edeceğine git ödüllendir kendini. Azalt, günde 1 paket içeceğine yemekerden sonra yak, sonra sadece akşam yemeğinden sonra vs vs, derken böyle piskopat gibi dakka hesabı yapmadığını fark edersin.

  • kimlanbu  (26.10.11 21:38:58)
ben öküz gibi pişmanım.

yeterli mi?
  • cro magnon  (26.10.11 21:40:28)
kesinlikle azaltarak bırakmayı deneme. etrafımda bu örnekle sigarayı bırakmaya çalışan kimse sigarayı bırakamadı. son sigaramı ne zaman içtiğimi hatırlamıyorum artık. aniden içmiyorum dedim ve bıraktım. oyalanacak bişeyler bul. ve kesinlikle bir tane içiyim sonra içmem deme.

  • maniacpo  (26.10.11 21:41:39)
bu işte ya siyah ya da beyaz var, gri yok. azaltarak bırakmak diye bişey yok. şunları düşün:
- artık derin nefes alabileceksin
-sabahları ağzın leş gibi uyanmayacaksın
-günde ortalama 7 tl cebinde kalacak, ayda nerdeyse ikiyüz lira eder. bu parayla kendine ziyafet çekebilirsin, üst baş alabilirsin..(bu en etkileyici olan bence:)
  • morartu  (26.10.11 21:50:25)
morartu süpersin evet katılıyorum sadece 2 renk siyah ve beyaz devam et geçirdiğin 9 günü düşün yeniden başlamak yeniden yeniden bak sen başlamışsın zaten ne gerek var devam et yılma allen car a devamm :D

  • nikimebakma  (26.10.11 22:08:13)
yaktım gençler pişmanım

  • jack of shades  (26.10.11 22:24:00)
şu saatte içtiğin sigara yarın işine yaramıcak yarın gene canın isteyecek içeceksin ve hergün bu böyle devam edecek kısır döngü

  • ramazanali  (26.10.11 22:33:57)
@want2die bırakılır mı bu ya. bırakmayın bıraktırmayın güzel bişey bu şu an üçüncüyü içiyorum.

  • jack of shades  (26.10.11 22:37:34)
mutlu olmak bize yakışmaz. beğendim bu yorumu :)

"pişmansak parasından".
  • cro magnon  (26.10.11 22:38:39 ~ 22:40:34)
o kadar üzülüyorum ki sigaranın zararının tam olarak farkında olamayan insanlara.ki evet başa gelmeyince hakikaten bilinmiyor.babam da içme dediğimizde nolcak bi 5 yıl erken ölürüm derdi.ama öyle olmuyor işte çat diye ölmüyorsun.sürünüyorsun.en kötüsü sevdiklerinde seninle perişan oluyor.ha belki çok abartıyorum belki sen sigara yüzünden bi sağlık sorunu yaşamayacaksın ama kimbilir?

  • damla cikolata  (26.10.11 22:40:42)
onumuz kis, sogukta ayazda sigara icmek icin cile cekmekten kurtulmus olursun iste simdiden, fena mi. "ay orda sigara icilmiyor, uf burasi da kapali mekan" derdine de son. hem paradan hem de zamandan kazandirmasi da cabasi.

imza: yaklasik 7 ay once 7 senedir cilginca ictigi sigarayi birakmis olan yazar.
  • hala pek bi superkahraman  (26.10.11 22:46:10)
çok merak ettim gidip aldın mı?

  • mrv  (26.10.11 22:58:10)
@mrv amına bile koydum afedersin. 4. gidiyo su an. parliament

  • jack of shades  (26.10.11 23:00:40)
@want2die kör cahillikle alakası yok ki söylediğim şeyin.mesela bi arkadaşının annesi ölür üzülürsün ama kendi annen öldüğünde aynı şeyi mi hissedersin? demek istediğim başına kötü bir şey gelmediği sürece tam anlamıyla sigaranın zararlı olduğunu anlayamıyorsun.tabii ki hepimiz biliyoruz sigara sağlığa zararlı ama bilmekle idrak edebilmek daha farklı oluyor.

  • damla cikolata  (26.10.11 23:06:43)
@want2die: arkadaşım sen sigara içmek istiyorsan iç elinden aldığım yok zaten.sen bilinçli olabilirsin isteyerek içiyor olabilirsin ama farkındaysan ben zaten duyuruyu açan arkadaşa yönelik konuşuyordum.ha evet o arkadaş da içmemek için değil içmek için bahane arıyormuş o ayrı.

  • damla cikolata  (26.10.11 23:21:52)
Hepimiz sana ozeniyoruz.

  • mahnita  (26.10.11 23:48:06)
içtin de mi?

  • mahnita  (27.10.11 17:37:00)