duvardaki küfe geçici çözüm?

merhaba cefakar duyuru dostları,
kaldığım öğrenci evinin ısıtması olmadığından duvarının bir kısmında küf oluşuyor; duvarların birleştiği çizgi ve etrafında tavana kadar yeşil siyahımsı noktalar var. yağmur yağdığında duvarın rengi de koyulaşıyor gibi eh biraz da koku yapıyor.

evde zaten bir kaç aylığına duruyorum, o zamana kadar kokuyu önlemek ve küf oluşumunu durdurmak için neler yapabilirim? bauhaus'ta küf önleyici bir ürün varmış, kullanan var mı?

deterjanlı veya çamaşır sulu bezle bastıra bastıra sil. küf yenilendikçe aynı işlemi uygula. kısa vadede en ucuz ve pratik çözüm budur.

  • yemrem  (26.10.11 15:56:20)
sanirim badana ya da kirec kullaniliyordu ama bir an önce cözüm bulmaya bak cünkü küf oldukca tehlikeli cok sik gözardi edilir genelde.

mahallea arasindaki hirdavatcilara sorabilirsin.
  • l i w e x  (26.10.11 15:59:46)
bildiğin rutubet, nem.. sil peçete ile. başka çözüm yok.

evin içine çamaşır asmayın. ve o evden çıkın.
  • cotillard  (26.10.11 16:54:08)
bunun adı nem. neyle ısınıyorsun, yani ısıtma yok dedin ama herhalde kışın birşey kullanacaksın? neme en iyi çare sürekli soba yakmaktır ama bilemiyorum tabii senin soba kullanıp kullanamayacağını. bir de nalburlarda su-tut diye birşey var. onun nem için olanı varsa onu alıp duvarına sürebilrisin. yoksa da su-tut alıp sür, bir nebze rahatlatır (duvarı).

  • african rain  (26.10.11 20:33:28 ~ 20:34:09)
çamaşır suyu ile duvarı silip küfü temizledim, sonra duvarı kuruttum, şimdilik sorun kalmadı gibi. evde geçici olduğumdan badana kireç gibi çözümlere başvurmak istemiyorum.

@african rain kışın elektrikli fanlı ısıtıcı ile ısınacağım, o da odayı kurutan bir şey değil maalesef, zaten kurutması da iyi bir şey değil ya...

@secil bana küf için "depozitodan düşelim" denirse katil olabilirim... her hafta temizlik de zor yahu...

cevaplar için teşekkürler şimdilik temizledik galiba.
  • zawisza  (26.10.11 22:09:46)