[]

italya'yi bilenler

merhaba
6-14 kasim arasinda romada olacagim. pazar gunu romadayim, cuma ya kadar da bi kurs icin roma icinde kalmam gerekiyor. sonra da floransa ve venedik e gecme gibi bi planim var. yani 11 kasim aksami cikip 14 kasim sabahi donus yapacak sekilde roma venedik floransa ve roma yapmam lazim. fazla vakit olmadiginin farkindayim ama olabiletesi var midir sizce?
bir de en ucuz ulasim nedir? (italya ici)
simdiden tesekkurler.

 
blu expres, easyjet


  • kreider  (25.10.11 23:48:26) 
  • kreider  (25.10.11 23:49:09) 
kısıtlı zamanda en iyi ulaşım, tabiki de tren dir. ben olsam flexy tek ülke interrail bileti alırdım.


  • pipbull  (25.10.11 23:54:45) 
interrail biletine gerek yok. çünkü bu hatlarda kullanacağın regional trenler, interrail biletinden daha ucuza gelir. çünkü hızlı trene binmen için 10 euro ekstra ödemen gerekiyor interrail biletin olsa bile.

yani en ucuz yolu regional trenlerle yolculuk yapmak. çok da zaman farketmiyor.
roma-floransa arası 17.5 euro
floransa-venedik bologna üzerinden aktarmalı 17 euro
dönüşü de koy etti 69 euro.
interrail tek ülke pass 3 gün için 26 yaşından küçüksen 75, büyüksen 115 euro.

ama interrail bileti alırsan, romadan venediğe direk geçersin 10 euro ekstra ödeyerek, ordan floransa aynı hesap, floransadan da romaya 1.5 saatte dönersin bi 10 euro daha ekstra ödersin falan. ayrıca saat mevzusuna da takılmazsın çünkü bazen erken kalkman gerekebilir regional tren kullanırsan. böyle yani.
  • legende  (26.10.11 00:14:43) 
gayet mümkün. trenle gidersin rahat rahat. zaten pek uzaklık yok aralarında. trenlerinin külüstür olanları bile en az 120yle gidiyor.


  • 102030  (26.10.11 12:11:31 ~ 12:12:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.