excel ustaları

simdi elimdeki dosyada bazı satırlar gizlenmiş.

yani satır rakamları 20-23-27-30 gibisinden gidiyor.

ben bu gizli satırları komple yok edip, 20-21-22 olarak satırların devam etmesini istiyorum.

yardımcı olun gençler.

edit: ekteki fotografta görebilirsiniz tam olarka ne istediğimi

Satırlar gizliyse açılmasını istediğin satırın bir alt ve bir üstündeki satırı seçip sağ tıklayarak göster diyebilirsin.

Tüm satırlar görüntülensin istiyorsan 1. satırdan başlayıp dolu olan son satıra kadar seçerek yapabilirsin bu işlemi.
  • cakabo  (25.10.11 13:01:02)
ben o gizli olan satırları komple dosyadan silmek istiyorum,
göster dedikten sonra silmek zor olur, 50000 adet satır boyle boyle aralarda

  • cahit tomruk  (25.10.11 13:03:28)
olduğu gibi tabloyu kopyalayın (satır sütün başlarından değil) ve yeni tablo olarak yapıştırın. o zaman aradaki satırlar uçar.

  • ben smyrna  (25.10.11 13:23:44)
başka sayfa, kitap ve tablolara referanslar varsa boku çıkabilir haberiniz olsun. o şekilde gizli satırları silmek belki ancak macro ile olabiir.

  • ben smyrna  (25.10.11 13:24:24)
Alttaki makro işini görecektir.
Makroların çalıştırılmasını bilmiyorsan google'da excel makro nasıl çalıştırma yazarak arayabilirsin.

Sub satir_sil()
For i = Range("a65536").end(3).row To 1 Step -1
If Rows(i).Hidden = True Then
Rows(i).Delete
End If
Next i
End Sub
  • cakabo  (25.10.11 13:25:55)