Van'a yardım için gitmek

özellikle bölgedeki duyuru kullanıcılarına soruyorum,

2 kişi gelip yardım etmek istiyoruz. orada vasıfsız eleman ihtiyacı var mı? tüm bildiğimiz medyadan duyduğumuz kadar. yani sadece ölü,yaralı sayıları. ama insan ihtiyacı olup olmadığını bilmiyoruz. hemen otobüse binmeye hazırız.

sizin gibi düşünen bir sürü kişi var, fakat orada vasıfsız eleman ya da vasıflı eleman istemiyorlar, ayak altında bulunmanızın anlamı yok diyorlar

  • bonjurkes  (24.10.11 18:10:10)
insan gücüne ihtiyac olmadıgı söyleniyor. malzeme yardımı istiyolar. ordan burdan okudugumuz kadarı ile.

  • rurouni  (24.10.11 18:15:02)
gölcük ve düzce depremlerinde yaşanan olaylar sonrası malesef afet bölgelerine sivil halk alınmıyor artık..Sadece Kızılay, Sivil Savunma, asker, polis, sağlık personeli ve kalifiye elemanları alınıyor..

Tüm gelen yardımlar ve insanlar şehrin dışında karşılanarak yine şehrin dışına kurulan çadır kente yönlendiriliyor.

Eğe doktor değilseniz gitmenin hiçbir anlamı yok.Sadece gereksiz kalabalı oluşuyor.

deep not: Yaşanmaması gereken ve önceki deprem tecrübelerinde görülen istenmeyen olaylar ise;

* Yağma
* Hırzıslık (sonuçta sokaktaki adamın yastık altı parası, altını hatta cüzdanı bile o enkarların altında hala!)
* Sahipsiz çocukları kaçırma
* Organ mafyası
* Gereksiz panik ve kuru kalabalık
  • Fayfa  (24.10.11 19:16:27)
(git: 317942)

  • compadrito  (24.10.11 21:48:53)