[]

gmail yönlendirme

gmail'de spesifik bir adresten gelen mailleri, gelen kutusuna düşmeden yönlendirmenin bir yolu var mı? yani tayyip@hotmail.com'dan, recep@gmail.com'a gönderilen bir mail, hiç gelen kutusuna düşmeden, erdoğan@gmail.com'a yönlendirilebilir mi?
 
yapilabiliyor. gmail içinde create a filter'a tıklayarak from kısmına verdiğiniz örnekteki tayyip@hotmail.com to kısmına recep@gmail.com u yazıp sonraki sayfada skip inbox u seçip akabinde aşağıda forward it kısmını seçmeniz gerekiyor ve yönlendireceğiniz adresi doğrulamanız gerekiyor. Yani oraya bir doğrulama maili gidiyor sonrasında filtreniz çalışıyor.


  • ned flanders  (23.10.11 13:30:37) 
teşekkür ederim, peki o filtreye düşen mailler, yönlendirildikten hemen sonra otomatik olarak silme seçeneği var mı?

yani o mailin filtreye düşüp yönlendirildikten sonra, mail adresinden yok olmasını istiyorum.
  • oblitus  (23.10.11 13:42:16) 
zaten skip inbox dediğinizde yönlendirdiğiniz yer dışında bir yerde kalmaması gerekiyor bildiğim kadariyla ama test edebilirsiniz emin olmak için.


  • ned flanders  (23.10.11 14:09:53) 
acaba sevgilinizin mailine filtre oluşturup ajanlık peşinde misiniz diye merak ettim. böyleyse şayet yapmayın derim. onun dışında otomatik silinmesini vs oradaki menülerden sağlayabilirsiniz ama emin olmamakla beraber ALL MAIL e tıklayınca görünüyor olabilir.


  • kisa  (23.10.11 14:26:34) 
girip bi baksaniz orada "sil" secenegini de goreceksiniz. yani sorup arkasindan neredeymis nasil bir seymis diye bir bakin hic yoktan.


  • entrapmen  (23.10.11 14:38:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.