Viyana - Apple store Hakkında birkaç soru..

Merhaba bu bayramda viyana'ya gideceğim. Viyana'dan kendime Iphone 4S almak istiyorum ancak, sadece 4-9 kasım arası orada olacağım. Sorularım şudur ki,

1-şu anda avusturya online apple shopta apple 4s unlocked siparişi veriliyor (shipping de 1-2 hafta gözüküyor)ve 840 euro olandan 140 euro gibi bi vergi alınıyor. Ben bu 140 Euroyu vergi indirimi olarak almam için ne yapmam lazım.

2- online shoptan almazsam 4kasım 9 kasım tarihlerinde alabileceğim mağaza var mıdır ?

3- online shoptan alırsam da 4ü ve 9 kasım arası kargoyla değil de shop'un kendisinden alabileceğim bir durum olur mu ?

4- Amerika'da da bir arkadaşım var bayramda gidip gelicek olan amerikadan almak daha mı mantıklı ? oradaki vergi iadesi nasıl bilmiyorum yapılıyor mu yapılmıyor mu ?

edit :4 için araştırmak lazım yani
yeni sorular :
5 -store.apple.com burada 640 euro iken ww.gsmshop.at adlı sitede 1139 euroya satılıyor neden bu kadar uçuk bir fark var ?

6- Online satış yapan fiyat bakabileceğimiz siteler var mıdır viyana için ? Hepsiburada tadında siteler dahi olur.

teşekkürler

4'e cevap:

answers.google.com

ABD'de satış vergisi federal bir vergi değil. Dolayısıyla eyaletten eyalete değişiyor. Newark'ta ve JFK'de böyle bir şey yok benim bildiğim.

www.window.state.tx.us
  • compadrito  (22.10.11 12:23:11)