Litvanya'da Erasmus?

Litvanya, Vilnius ya da Vilnius Üniversitesi hakkında bilgisi olan, eğitim veya turistik amaçlı giden, kısacası paylaşabileceği bir kelimesi bile olanlar benimle paylaşırsa çok sevinirim.

vilniustan bir grup öğrenci ile bir workshop yapmıştık, orası oldukça az kentleşme olan sempatik şirin bir yer anlattıkları kadarıyla. böyle küçük avrupa kasabası gibi. bir de gelen grubun tamamı kız idi. senin cinsiyetini bilmiyorum ama kızları oldukça cana yakın ve sevimli insanlar.

  • s e  (21.10.11 21:30:30)
çok soğuk, kızları çokkk güzel, alkol ucuz ve bol, vilnius çok şirin bir tipik baltık başkenti. türkiyeden litvanya'ya direkt uçak yok. ya air baltic ile istanbul-riga-vilnius uçacaksınız, ya da riga'ya uçup(ben thy ile gitmiştim ama paramı zaten ab ödüyordu) otobüsle riga'dan(eurolines mesela) gidebilirsiniz.

vilniusa yakın bir yer olan trakai'de bildiğin türkler var. müslüman değiller, ayrı bir boydan buraya göçmüşler. ilginçti oralar da, bizim yemeklere benzer yemekler yapan oryantel havaları taşıyan restorantları vardı.

özeten; soğuk ama çok tatlı bir ülke. daha merak ettiğiniz olursa mesaj atabilirsiniz, vilnius kalesi de hoştur; manzarası falan. vilnius'ta bir de böyle teknik bir de müze vardı, güzeldi. litvan'lar rusları pek sevmiyorlar, öyle düşünseniz bile siz rusa benziyorsunuz demeyin. genelde de zaten çok sıcak ve de güzel insanlar.
  • baroni  (21.10.11 21:34:22)
kızları çok güzel, erasmus için ideal bir yer. En azından Polonya'dan iyi. (ülke olarak) ha bir de ; çok ucuz.

  • alcapon  (21.10.11 22:11:19)