Araba Piyasasına Hakim Arkadaşlar Bir Yardım Edin !!

kendim de uzun zamandır takip ediyorum piyasayı ama internet üzerinden, hani gidip pazarı dolaşmadım ya da galericilere bakmadım.. sorum şudur ki bu arabanın ederi nedir? kaça alırsak güzel fiyata almışsın denebilir?

www.sahibinden.com

Fiyatı piyasaya göre normal. LPG'li olması +'sı olabilir.

2.elaraba.com
  • turkay  (21.10.11 15:07:02)
2005 arabaya 27bin lira vermezdim. ne olursa olsun. milletin yipranmis 100 bini gecmis arabalarina bu kadar paralar dokmeyin arkadaslar. bunun biraz eksigine fazlasina garantili sifir sifira yakin arabalar var.

  • roadrunnerr  (21.10.11 15:16:49)
@roadrunner bence olay aracın 100 bini geçmesinden ziyade hangi marka ve hangi modelden bahsedildiğiyle ilgili.. otomatik bir araç, şanzıman konusunda sıkıntı vermeyecek, motoru sorunsuz deyince aklıma ilk gelen honda civic'tir, otomatik olmasa da kesinlikle toyota corolla'dır. ama 26.000-27.000 civarına şunu alırsan daha doğru bir seçim olur diyebileceğiniz bir marka/model varsa tabi ki merak etmekteyim, söylerseniz sevinirim..

  • ogzi  (21.10.11 15:22:05 ~ 15:22:59)
Kilometresi yüksek ve LPG li. Yani performans kaybını geçin, yakın zamanda motorun kritik parçalarında sorunlar çıkaracak. VTEC motorlar Lpg uygulamalarında çok verimli değil. Değişken kam mili zamanlaması kullanıyorlar biliyorsunuz. Özellikle yüksek devirlerde distorsiyon olur ve bakmışsınız motor gitmiş.

Uzun vadeli araç alımında, aracın kullanım yılı x 10000 km normaldir, 12.000 üst sınırdır.
Fiyat vermem istenseydi aracın dolu olduğunu gözönüne alıp 24.500-25.000 civarı derdim ederine. Eski kasa çünkü bir de.
  • pozzecco  (21.10.11 15:23:18)
o halde konuyu şöyle değiştireyim belli ki araba konusundan anlayan arkadaşlarsınız bana 26.000-27.000 tl aralığında aile için de kullanılabilecek, dizel ya da lpg'de sorun çıkarmayacak ne önerirsiniz arkadaşlar? bugün yarın bi araba alacağız yardımcı olursanız sevinirim.

  • ogzi  (21.10.11 15:25:58)
0 linea alınır o paraya 2 yıl garantili binilir 70 bine gelince iyi fiyattan satılır elalem gibi akıllı olmak lazım adam sizce bunu neden satmış ?

edit :)) bayan arabası değlil hiç bi bayan 110 kilo olsa bile o koltuk oyle yatırılmaz + ön koltuğun resmi çekilmemiş:) ön sol çamurlukta darbe var araba ortalama 2000 gün kuulanılmış olmalı bayan olsa evden işe mantığı ile ? bu araba 2000 gün kullanılmamış çok fazla uzun yollara gitmiş çok temiz olması ondan yürüyeni sorun çıkarır daha ayrıntılı bakmak imkansız
  • saz@n  (21.10.11 15:29:48 ~ 15:38:09)
  • pozzecco  (21.10.11 15:30:36)
Dün burda fiat tanıtımcıları 2011 model sıfır Punto Evo'yu 32 bin TL'ye sattılar. Ellerinde kalmış olduğu için ucuz gittiği söyleniyor.

böyle bir şey denk getirebilir ya da bayilere gidip 2. el arabalarına bakabilirsiniz. Bazen çok iyi arabalar denk geliyormuş. Örneğin 1 ay önce imamın biri daha 5000 km'yi (evet beşbin) doldurmamış bir toros bırakmış bayiye. (Toros biraz ilginç oldu farkındayım ancak bir galerici hemen alıp aynı gün 1000 TL karla satmış :)

Bunun gibi yeni alınıp satılan bir araba denk gelebilir.
  • 44  (21.10.11 15:32:09)
arkadaş değinmiş, honda iyidir hoştur, motor sıkıntısı nedir bilmezsiniz, ancak işin içine 100binden sonra bir de lpg girerse sıkıntı olur. vtec motorlarda özellikle.

bu kasa civic arıyorsan, km'si düşük bir araç düşün. sıfır olsun fiat alayım mantığına bence gerek yok.
ikinci el olsun, ancak insan gibi kullanılmış ve tramer kaydı bulunmayan araç olsun, yeğdir.
  • bir bar taburesi  (21.10.11 15:33:37)
Ailenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, yeni Fiesta' yı tavsiye ederim. Ufak bir çocuğunuz varsa ya da yeni evliyseniz tercih edebilirsiniz. Özellikle yol tutuşu, direksiyonu ve sürüş keyfi bakımından çok çok başarılı. Focus da keza öyle.

Ford' lar İspanyol-Alman ortak üretimi, motorları epey dayanıklı.

Japon arıyorsanız Toyota' yı öneririm. Yaris kusursuz bir şehir içi arabasıdır mesela. Honda iyidir ama dediğim gibi çok öyle dayanıklı değildir. Çünkü yüksek devir çeviren motorlar her zaman daha çabuk yıpranır.
  • pozzecco  (21.10.11 15:36:12)
26-27 binin üzerine bir 5 bin daha koyar 0 bir araç alırdım, gösterdiğin araç iyi, fiyatı piyasa değerinde ama 100.000 + konusuna ben de katılıyorum, 2005 model araç sonuçta...

  • bisanthe  (21.10.11 15:36:27)
bu noktada kişilerin tercihleri farkediyor galiba ne bileyim bir fiat linea'yı ya da ford focus'u şu arabaya tercih etmem.. daha önce efsane kasa toyota corolla 1.6 xe.i vardı araç 185.000 deydi ve 100.000 den bu yana lpg'si vardı ve yıllık rutin bakımı (filtereleri ve yağı) dışında sanayi yüzü görmemişti ve çok memnundum, hatta araç 7 sene bende kaldı, 7 sene önceki aldığım fiyatın 1.500 tl üstüne sattım. işte marka/model burda devreye giriyor, araç değerini korumanın yanında prim yaptığı oluyor ve buna sebep olan da markanın, modelin güvenirliği arıza çıkartmaması piyasada tutulması v.s. o yüzden araç temiz ve diri olduktan sonra marka ve model bana güven veriyorsa km fazla olsa dahi tercih edilebilir geliyor bana yoksa yeni olsun, kilometresi düşün olsun bunlar yetmiyor..

  • ogzi  (21.10.11 15:42:35)