c proglama dilinden anlayanlar?

şimdi f1 ve f2 kayıtları var içerlerinde tam sayı olacak şekilde uzunlukları bilinmeye iki dosya var bu iki kayıdın birleşimini bulan algoritma şu şekilde

funtion merge (file f1, file f2, file f3)

get next record from f1 into x get next record from f2 into y
while(not eof(f1) or not eof(f2))
if x < y then
write x to f3 get next record from f1 into x
else
write y to f3 get next record from f2 into y
end-if
end-while

Benim bunu kesişimini bulan algoritmaya çevirmem lazım bilenler bi el atabilir mi?

yazman gerekiyorsa otur yaz, uğraş biraz. algoritması da hazır. bunu yaptırdıktan sonra ne öğrenebiliceksin ki. al sana keywordler:
(bkz: fprintf)
(bkz: fscanf)
(bkz: feof)
  • tepedeki psychedelic adam  (20.10.11 22:25:22 ~ 22:27:28)
eğer dosyalardaki kayıtlar küçükten büyüğe sıralı değilse verdiğiniz algoritma çalışmaz, onu söylemeyi unutmuşsunuz sanırım.

kesişim için de (sıralı olduğu varsayılarak):
if x == y then
write x to f3, get x from f1 get y from f2
else if x < y then
get x from f1
else
get y from f2
end-if

şeklinde değişecek oradaki while loop'un body'si.
  • simendiferlerin efendisi  (21.10.11 05:54:47)