Araba Isıtıcı

arabada dıjıtal klima var. ben ısıtıcıyı actıgımda benzin harcanır mı yoksa motorun sıcaklıgıyla mı ısıtır?

Benzin harcanmaz, illaki fana güç gidiyor da onu göz ardı edebilirsiniz.

  • liriamer  (20.10.11 00:10:29)
araba camları hiç buhar yapmıyorsa emin ol klima çalişiyordur.benzin harcar ! digital klima tahminimce sadece ısı değil gerekli nem dengesini de sağlar içerde kışın nem fazla ısıltındığında ise en soğuk kısım olan camlarda çiğlenme (buhar oluşur) soğutulan havanın nemi alınır eğer içeri temiz hava girişi çok fazla değilse nem düşmez ısındıkça buhar oluşur oluşmuyorsa emin ol klima devreye girip çıkıyordur ama yazın olduğu gibi saatlerce çalişmaz nemi alacak kadar soğutur havayı

edit : klima ısı cevrimidir serin havada hep daha iyi çalişir ( 9000 btu lik split klima kışın dış hava 10 derecelerde iken soğutma amaçlı çaliştiğinda verimi 13-14 bine çıkar yokuş aşağı boşa atılmış eski arabalar gibi düşün az enerji ile çok iş yaparlar) kışın
  • K_U_Z_E_YY  (20.10.11 00:59:10 ~ 01:02:52)
araba çalıştığı sürece benzin harcar ısıtmayı açmanızın buna + katkısını devir saatinden anlayabilirsiniz, araba rölantideyken devir saati hiç kıpırdamazken ısıtıcıyı açtığınızda devir saatinde çok ufak da olsa bi fark oluyorsa extra benzin harcıyor demektir.

  • buffy de vampir sayilir  (20.10.11 01:08:59)