Rezerve Biletle Vize Başvurusu ?

THY biliyorsunuz ki , bikaç günlüğüne rezerve etmemize izin veriyor biletlerimizi.

Ben İzmir - Berlin - İzmir biletimi ,- olası vize reddine karşı - rezerve edip, konsoloslukla olan görüşmeme rezervasyon çıktısı ile gitsem , vize almamda sorun olur mu ?

derler mi ki bu rezerve bilet , satın alınmamış ?

bi el atın.

balçova'daki konsoloslukta kısa saçlı yaşlı bi' alman teyze vardı.
gayet anlayışlı ve iyi türkçe konuşan birisi.

durumunu açıkla, yardımcı olacaktır.
veznede ona denk gelmezsen diğer görevlilerden çok aksi olanlar var. durumu sakince ve naif bir biçimde açıkla...

hiç olmadı ben sana bi bilet tasarlayayım. yeni geldim uçuştan.
benim bileti seninkine evirip çevirebilirim sanırım.

: )

kolay gelsin...
  • midnight exe  (19.10.11 22:05:39)
ben de aldım ordan bi kere vize , ama orta yaşlı , az konuşan bi abiden almıştım.

aslına bakarsan , dediğin gibi , pegasus un biletini orjinale çevirmekten kolay bişey yok , bildiğin word çıktısı =)

ama yine de danışmak istiyorum , sonra demesinler neden rezervasyon yaptırdın da bileti satın almadın ?
bakarsan bi mantığı yok bunu demelerinin ama sorayım öğreneyim nolur nolmaz .
  • expansion pack  (19.10.11 22:17:12)
biletleri rezervasyon numarasından kontrol ediyorlar, bence tasarlama işine girmeyin..

  • erostrada  (19.10.11 22:17:18)
peki satın alınmayan bilete , neden " rezerve " diyorlar mı?

zaten bu tarz işlere girip risk almam mümkün değil , ama yine de rezervasyon ile başvuru fena sayılmaz , riski azaltırız.
  • expansion pack  (19.10.11 22:19:33)
hollanda konsolosluğunda problem olmuştu.

  • awlmi  (19.10.11 22:35:52)
benim ülkem olsa bilet parasını harcamaya kıyamayan pintiyi hayatta ülkeme sokmazdım :)

  • michael_knight  (20.10.11 00:57:53)
bilete neden rezerve deme hakkı yok bence hiç bir konsolosluğun.
hatta bir çok konsolosluk bileti satın almadan sadece rezervasyon yaptırın uyarısında bulunuyor.

kullanıp kullanamayacağın kesin olmayan bir bileti almanın mantığı da yok zaten.
rezervasyonun amacı da vize çıkarsa biletleme işlemini gerçekleştirip uçmak, çıkmazsa da rezervasyonu iptal ettirmek.

buna karşı çıkan bir konsolosluk görevlisi olacağını da pek tahmin etmiyorum.
  • cakabo  (20.10.11 10:16:27)
@michael_knight =)) abi , 400 x 2 = 800 Tl lik bilet bu , kalkar senin tipini beğenmedim diyip vermezse vizeyi , günah değil mi ? sonuçta rezerve de olsa , bir şekilde gidicez ülkesine ki vize için kuyruklara girmişiz =)

@cakabo , duymak istediklerim bunlardı , benim merakım kesin bir dille " olmaz " diyip demedikleriydi. sanırım böyle bir durum sözkonusu değil , rezerve de olsa , vizemizi alınca nasıl olsa alacaz uçacaz.
  • expansion pack  (20.10.11 12:55:27)