wireless'ı görmüyor pc...

dünkü sorumdan sonra linksys usb adaptor aldım bugun kurdum taktım alet calısıyor ama hiçbir kablosuz ağ bulunamadı diyor. aynı odada laptop görebiliyorken o nasıl göremiyo? ana bilgisayardan bişeyler yapmak mı gerek?

router usrobotics maxg

edit : şimdi gördü şifreyi de girip bağlandım lakin %15 sinyal diyor ve bağlanmadı tam olarak sanırım...

laptop ne kadar sinyal gucu alıyor??malesef belki de linksys dandiktir bendeki airties usb adaptor'de 10 metre otedeki odadan %60 ancak oluyor arada sadece koridor olmasina ragmen.

  • 2pac  (20.06.08 17:44:01)
Bende komsulardan internet kullanirim diye usb bir adaptor almistim lakin laptopin kendi adaptorune gore inanilmaz gucsuz cekiyordu. Alet bozuk heralde dedim degistirdim ikinciside ayni sekilde calisti. Sanirim bu usblerde anten designlari kisitli oldugu icin boyle bir sorun oluyor. Ama uyduruyoda olabilirim. Benimki dlink idi galiba.

  • badseed  (20.06.08 18:30:27)
laptop 3 sinyal gücü alıyor hiç sorunsuz bağlanıyor ama benim linksys adaptörü 1 sinyal maksimum 2 aldı ama %15 i geçmedi bağlandı ama internete ulaşılamıyor hatası verip kopuyor direk.. boşuna mı para verdim bu alete yahu :(

  • nihilanth  (20.06.08 19:18:19)
sorun halloldu, sagolsun ev arkadası sifreyi yanlıs vermis. sinyal %15 olsa bile bağlanıyor çatır çatır evet.

  • nihilanth  (22.06.08 15:23:33)