Implant vs. köprü

yaklaşık 20 sene kadar önce hıyar bir diş hekiminin diş kanalındaki pamukları temizlemeden dişimi kapatmasıyla dişimden oldum. Şimdi neredeyse her gittiğim doktor "orayı kapatmak lazım, yoksa diş yapın bozulur" diyorlar. Diş yapım bozulmadı ancak iki yanındaki dişlerdeki dişetlerinde çekilme oluyor, özel dişmacunu filan hassasiyeti önlüyorum, zaten öyle fazla bir çekilme de yok. Şimdi karar zamanı. Karar alınırken implant için doktorun istediği ohannesburg fiyatı gözönüne almayacağım şimdilik. Alternatifler:
1- Bırak öyle kalsın, 20 sene geçmiş, bir şey olmamış
2- İmplant dediğin şey ömürlük değil, o da bir süre sonra gidiyor, delik bir çene kemiğiyle kalakalıyorsun, iyisi mi eski usûl köprü
3- Köprü yaptırdığın zaman o iki yan dişler de gidiyor, implant süper

implant süper, ekonomi+ kalite+ diğer dişlerin ve ağzın ön bakımı açısından üniversite hastanesi

  • radikalherif  (17.10.11 16:12:50)