ekşi duyuru'nun kötüye kullanımı

geçen bir arkadaş bi duyuru eklemişti.bir bayanın facebook adresini vermiş ve bu kişi fake hesap arkadaşımın fotoğraflarını alıp kendine profil açmış lütfen bunu şikayet edelim diye bir mesaj yazmıştı.haliyle sormak istedim bu kişi eski çıktığın olabilir ve sen ondan intikam almak istiyo olabilirsin nerden bilicez diye.ama baktım cevap yazılamıyordu.kendisine de mesaj çekmedim uğraşmadım.ama düşündüm bu şimdi kötüye kullanım olamaz mı.bu tarz cevaplara dahi izin vermeyen bir ilan ne derece etiktir?

etik değil tabiiki.ben zaten şikayet etmedim baktım geçtim mesela.

  • al basmadan donu var  (17.10.11 02:00:14 ~ 02:00:29)
etik olmaz, facebookta bi profili sırf şikayet geldi diye silmez.

  • egomanyak  (17.10.11 03:25:24)
o tarz duyurular siliniyor zaten. onu da silmiştim tekrar mı açmış?

  • galadnikov  (17.10.11 06:46:42)
o kişiye ben mesaj ile de dedim ki "bi kere fb'a kimlik bilgileriniz ile mesaj tmanız yeterli sahte profil için" diye. ayrıca sahte dediği profil de sahte ise bile içinde yüzden fazla foto vardı ve bana sahte gibi gelmiyor, bence siz bir şeyler çeviriyorsunuz dedim. o kişi de "orijinalini de göndereblirim isterseniz" dedi ama göndermedi nedense.
evet bence de doğru bir şey değil ve siz de dahil herkes duyuruları şikayet edebilir. ve silinir.

  • ben smyrna  (17.10.11 10:30:32)
galadnikov evet ikinci kez açmıştı. o noldu bilmiyorum.

  • ben smyrna  (17.10.11 10:30:57)